Now Reading
070 Shake Kimdir?

070 Shake Kimdir?

mm
070Shake Inline3 - Dinleriz

Amerikalı söz yazarı, kadın rapçi Danielle Balbuena. Bazıları ona Dani, Shake ya da “Yellow Girl” dese de sahne adıyla 070 Shake,  13 Haziran 1997 tarihinde New Jersey’de doğmuştur. Fakat kökenleri Dominiktir.

Takma isminin doğuşu ise 070 New Jersey’nin posta kodudur ve lise zamanında arkadaşlarıyla kurduğu gruptan gelir.

070Shake Inline2 - Dinleriz

2018 yılında Kanya West’in albümü için “Ghost Town” ve “Violent Crimes” şarkılarında katılım göstererek dinleyicilerin ilgisini çekmeyi başardı.  Ayrıca Pusha T’nin “Daytona” albümünde de beraber şarkıları bulunuyor. Fakat bundan önce, yani kariyerinin ilk zamanlarında şiir yazıyordu. Daha sonra, 2015 yılının sonlarına doğru “Proud” ve “Sterwin” şarkılarını kaydederek  müzik kariyerine ilk adımını attı.

070 shake sample clearance santeria kanye west - Dinleriz

2016 yılının başlarından 070 Shake SoundCloud uygulamasında insanların favorisi haline gelmişti. 070 Shake birkaç tane daha şarkı paylaştıktan sonra YesJulz Twitter’dan sanatçıya ulaştı ve onun menajeri olmak için teklifte bulundu. 2016 yılında paylaştığı (ki benimde çok beğendiğim bir şarkı olur) “Trust Nobody” şarkısı ile gerçekten tanınmaya ve müzik endüstrisinde adı duyulmaya başlandı.  Sonrasında o yılın Ağustos ayında “Honey” şarkısında Ralphy River, Hack ve Tree gibi rapçilerle düet yaptı.

Aynı zamanda 2016 yılında Shake, Kanye West’in müzik şirketiyle anlaşma yaptı. Sonrasında Ekim ve Kasım aylarını ingiliz rock grubu olan The 1975’in Amerika turunda açılış sanatçısı olarak geçirdi. 8 Aralık’ta ise 070 Shake ilk albümü olan The 070 Project: Chapter 1 çıkardı.

070 project - Dinleriz

Glitter Albümü

070 Shake “Gypsy Sport’s Fall 2017 Show” için modellik yaptı. Bunun yanında 2017’nin Nisan ayında ilk küçük çaplı turuna çıktı. 2018 yılının Mart ayında ise 6 şarkılık “Glitter” albümünü çıkardı.  Şarkı sözleri daha çok madde bağımlılığı, Shake’in cinsel yönelimi ve öz-saygı ile ilgili sorunlarını ele alıyordu. 070 Shake albümünü “karanlık bir yerde ve hayatının en kötü döneminde olmakla” alakalı olduğunu söyledi.

070 Shake Glitter Feature - Dinleriz

Yeni albümü ve kişisel hayatı

Çok resmi bir biyografiden sonra sevdiğim bölüme geldim. 070 Shake 2020’nin Ocak ayında yeni albümü Modus Vivendi’yi yayınladı. 070 Shake’i, Spotify’ın bu sene pride playlistisine yeni albümünden koyduğu “Guilty Consciense” şarkısıyla tanıdım. Şarkı size hem geçmiş hem gelecek havası veriyor ve bu yanı çok güzel. Nakaratı hemen dilinize takılıyor. Sözleri ve sözlerinden çıkan anlam ise çok değişik.

Şarkının nakaratı şöyle gidiyor;

“Saat 5 içeriye daldım

Gördüğüm şeye inanamadım

Sen başka birinin üzerindeydin

Geçmişin hayaletleri bana musallat olmaya geldi

Ben seni yakaladın ama sen beni asla yakalamadın

Ben burada oturarak karmanın gelmesini bekliyordum

Artık vicdanım suçlu değil”

Shake ilk önce kız arkadaşını aldatmış ve suçlu hissetmiş. Karmanın onu bulmasını beklerken sevgilisinin de onu aldattığını görmüş ve artık vicdanı suçlu hissetmiyordu çünkü ikisi de birbirini aldatmıştır. Açıkçası ben bundan çok etkilendim.

Albümdeki diğer şarkıları da çok güzel ve kesinlikle tavsiye ederim.

“Senden sonra ne geleceğini düşünmen gerek sadece ünlü bir kişi olarak mı öleceğim yoksa gerçekten bir şeyleri değiştirebilmiş olarak mı?”

Shake röportaj için kamera karşısına geçtiğinde zorlu bir çocukluk geçirdiğini söylüyor. Lise hayatında, dikkat eksikliği ve hiperaktivite (ADHD) bozukluğu olduğu için başka sınıflarda öğrenim görmesinden ve her zaman birinin ona göz kulak olması gerektiğinden bahsediyor. O zamanlar bundan nefret ettiğini de belirtiyor. Yazma sürecinde veya stüdyoya giderken hiçbir zaman bir planın olmadığını ve o anda nasıl hissediyorsa öyle yazdığını da söylüyor Shake.

Küçüklükten beri cinsel kimliklerin hep ilerisinde olduğunu fark ediyor sanatçı, fakat kendini “etiketlendirmek” ya da gay, queer gibi söylemlerde bulunmak istemiyor. Sadece kızları sevdiğini söylüyor.

Modus Vivendi by 070 Shake 1 - DinlerizSHJ5723GRRASRBHM7IXNCKFJPM - Dinleriz

What's Your Reaction?
Efsane
2
Hay böyle işin...
0
Muazzam
2
Süper!
1
Üzdü
0
Yorumsuz
0

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top