Now Reading
Wallows grubu kimdir?

Wallows grubu kimdir?

mm
Wallows

Wallows grubunun adını son zamanlarda oldukça fazla duyar olduk. Zamanla, büyük kitlelere ulaşmaya ve büyük başarılara imza atmaya devam ediyorlar. Peki, bu grup kimlerden oluşuyor ve nereden çıktı?

Wallows; bir Amerikan rock grubu ve Los Angeles’ta, Braeden Lamesters, 13 Reasons Why dizisinden tanıdığımız Dylan Minette ve Cole Presto grubu kurmuştur. Wallows grubu gittikçe büyüyerek, yaratıcılığyla ve punk/indie müzik türünde yaptığı şarkılarla insanların sevgisini kazandı. Sözleriyle dinleyicilerini etkiledi.

Wallows

Başarı Hikayesi

Grubun üç üyesi var.

  • Braeden Lemasters (gitarist ve vokal)
  • Cole Preston (gitarist ve baterist)
  • Dylan Minnette (gitarist ve vokal)

Braeden ve Dylan’ın ilk mesleklerinin oyunculuk olduğunu biliyoruz. Fakat bunun yanında Cole’un da ilk mesleği baristalıkmış.

Grubun kurulması aslında “Join The Band” isimli müzik müzik programı sayesinde oluyor. Grup üyelerimiz performans sergilemek için programa katılıyorlar. Breaden ve Dylan oyuncu geçmişleri yüzünden zaten birbirlerini  tanıyor olsalar da Cole ile orada tanışmışlar. Daha sonraki yıllarda her ne kadar grubunun isimlerini sıkça değiştirseler de en sonunda “Wallows” isminde kararlaşıp, bu işi profesyonel yapmaya karar veriyorlar.

Wallows grubu, bu büyüleyici kariyerine 2017 Nisan ayında, ilk teklisi “Pleaser” isimli şarkıyla başlıyor. Şarkı, Spotify’ın “Dünya çapında en çok dinlenen 50 şarkı” listesinde 2. sıraya yerleşiyor. 2017’nin Mayıs ayında ise ikinci teklileri olan “Sun Tan” şarkısını çıkardıktan sonra artık canlı performanslar sergilemeye ve konser vermeye başlıyorlar.

2017’nin Kasım ayında ise “Pulling Leaves off Trees”  şarkılarını yayımlıyorlar. Aynı ay içerisinde Kuzey Amerika’da 2018’in Ocak ayından Mart ayına kadar sürecek bir tura çıkacaklarının haberini veriyorlar. Tur 24 Ocak’ta San Francisco’da başlıyor ve Mart ayında bitiyor. Sonrasında ise Wallows grubunun  ilk albümü, yapımcılığını John Congleton’un üstlendiği, insanların onları tanımasında ve sevmesinde en büyük yeri olan  “Spring” 6 Nisan 2018’de yayımlanıyor.

Wallows

1 Şubat 2019 tarihinde ise Clairo ile işbirliği yaparak “Daha sıkılmadın mı?” anlamına gelen “Are You Bored Yet?” şarkısını, “Nothing Happens” albümlerinin ilk teklisi olarak yayımlıyorlar. Sonrasında ise 22 Mart’ta albümlerini yayımlıyorlar.

Wallows

Wallows, 2019’da başladıkları Nothing Happens turuna 2020’nin Mart ve Nisan aylarında 15 performansla devam etti.  Grup, gittiği her şehirde, “Project Lazarus” ve “LGBT Center of Raleigh” gibi o şehrin kar amacı gütmeyen ve lokal hayır kurumlarıyla anlaşma yaptı. Her şovdan önce Wallows, bağış yapılabilecek eşyaların listesini paylaştı ve dinleyicileri buna büyük bir katkı sağladı. 97X radyo tarafından 5 aya yetecek kadar malzeme toplandığı söylendi.

Wallows

What's Your Reaction?
Efsane
3
Hay böyle işin...
0
Muazzam
0
Süper!
1
Üzdü
0
Yorumsuz
1
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top