Now Reading
2020 BMI Londra Ödülleri kazananları belli oldu

2020 BMI Londra Ödülleri kazananları belli oldu

mm
1 - Dinleriz

BMI (Broadcast Music, Inc.), 2020 BMI Londra Ödülleri’nde bir önceki yılın en çok seslendirilen şarkılarının İngiltere ve Avrupalı ​​en iyi şarkı yazarlarına, bestecilerine ve müzik yayıncılarına saygılarını sundu.

bmı awards

 

Yılın Şarkısı, Million-Air Ödülleri, En İyi 30 Pop Şarkısı ve Film, TV ve Görsel Medya için Şeref Ödülü BMI’nin dijital ve sosyal kanallarında kutlandı. BMI, başarılarının farkına varmak için web sitesinde hayranların video mesajlarını izleyebilecekleri, ödüllü şarkıları dinleyebilecekleri ve en iyi ödül şovu anlarına geri dönebilecekleri özel bir sayfa oluşturdu.

Avrupa Kreatif Başkan Yardımcısı Shirin Foroutan:

“BMI’nın en iyi İngiliz ve Avrupalı ​​müzik yaratıcılarına saygılarını sunmaktan ve onların sanatı ve yaratıcılıklarının geçen yıl birçok kişinin hayatını iyileştirdiği sayısız yolu kutlamaktan heyecan duyuyoruz. BMI’nın ilk kez ödül kazananlarından efsanevi şarkı yazarlarımıza ve bestecilerimize, kalıcı müzik katkılarınız için teşekkür ediyor ve gelecek yıl yapılacak törende hepinizle şahsen kutlamayı dört gözle bekliyoruz.”

Sam Smith ve Normani’nin “Dancing with a Stranger” adlı şarkısı, geçen sene Birleşik Devletler’de bir İngiliz ​​yazar tarafından en çok çalınan şarkı ödülüne layık görülerek yılın şarkısı ödülüne sahip oldu. Oradan, boğucu parça, Billboard’un Radyo Şarkıları ve Yetişkin En İyi 40 listelerinde 1 numaraya ulaşmadan önce istikrarlı bir tırmanışa geçti ve Billboard’a göre, 2019’da ABD radyosunda en çok çalınan şarkı listesinde 4. sırada yer alarak üç milyon izlenmeye ulaştı. Bu sene verilen ödül, Normani’ye verilen ikinci BMI Londra Ödülü.

BMI ayrıca Birleşik Krallık veya Avrupalı ​​şarkı yazarları tarafından en çok icra edilen 30 pop şarkıyı duyurdu ve Ed Sheeran (PRS) Beautiful People, Cross Me, I Don’t Care, Tip of My Tongue What Am I , ve 2002 , büyük BMI ödülleri koleksiyonunda 2015, 2016 ve 2017 Londra Yılın Şarkısı ve 2016 Yılın Dans Şarkısı dahil olmak üzere 25 Londra ve 17 ABD pop listesinde yer alıyor. Sheeran ayrıca 2014’te BMI’de Yılın ABD Pop Söz Yazarlarından biriydi ve 2017’de “Shape of You” ile ABD’de Yılın Pop Şarkısı ödülünü aldı.

Pek çok övgüsüne ek olarak, Ellie Goulding, BMI toplamını 9 Londra Ödülü ve 7 ABD Pop Ödülüne getiren Hate Me ve “Close to Me ” hitleri ile tanındı. Öne çıkan diğer önemli noktalar arasında Niall Horan’ın “Nice To Meet Ya” ile birlikte yazdığı 7. BMI Londra Ödülü’nü alırken, Caroline Ailin, “Don’t Start Now” ı birlikte yazdığı için onurlandırıldı.

Kazananların tam listesi için https://www.bmi.com/london2020 adresine göz atabilirsiniz.

bbmı

What's Your Reaction?
Efsane
0
Hay böyle işin...
0
Muazzam
0
Süper!
0
Üzdü
0
Yorumsuz
0

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top