Now Reading
Ellen DeGeneres skandalı

Ellen DeGeneres skandalı

mm
ellen degeneres

Ellen DeGeneres; bütün dünya tarafından tanınan, kendi adına sahip “The Ellen ” programının sunucusu, oyuncu, yazar ve komedyen. Yıllardır programına binden fazla ünlüyü konuk etti, “nazik olun” sloganıyla insanlara milyonlar değerinde yardımlar yaptı ve birçok kuruma bağışta bulundu. Biz de onu severek izledik. İdolümüz, onun programına konuk olduğunda sabah akşam röportajlarını izledik. Geçtiğimiz günlerde, sosyal medyada Ellen’a gelen nefret mesajlarını ve onun hakkında çıkan haberleri görmüşsünüzdür. Peki neler oluyor? Olay nereden başladı?

ellen degeneres

 

 

 

 

“The Ellen” programı için çalışan bir görevli, şu ifadeleri kullandı:

“Sadece kameraların karşısında ‘nazik olun’ saçmalığını görebilirsiniz. Hepsi gösteriş için. Biliyorum, insanlara yardım etmek için onlara para veriyorlar ama hepsi gösteriş için.”

BuzzFeed, geçtiğimiz günlerde Ellen için eskiden çalışan 10 ve hala çalışmakta olan 1 görevli ile röportaj gerçekleştirdi. Konuştuğu kişiler; eskiden veya şu an patronları olan Ellen DeGeneres’tan korktukları ve Ellen’ın onlardan intikam almak isteyebileceğini düşündükleri için kimliklerini gizli tutmayı seçtiler. Eski çalışanlar, hastalık izni veya cenazeye gidebilmek amacıyla vefat izni aldıkları için işten çıkarıldıklarını söyledi. İçlerinden bir görevli, ırkına karşı yapılan saygısız yorumlardan bıktığı için kendi rızasıyla işten ayrıldığını belirtti. Diğerleri de, menajerleri tarafından eğer gün içinde Ellen’ı ofisin etrafında görürlerse, konuşmamaları için özellikle uyarıldıklarını söyledi.

Çoğu eski çalışan; çalıştıkları ortamdaki günlük rahatsız edici, “toxic” ortam için işin başında gelen yapımcıları ve üst düzey yöneticileri şu sözlerle suçladı: 

“Eğer Ellen’a işlerin harika gidildiği ve herkesin mutlu olduğu söyleniyorsa, Ellen’da herkesin mutlu olduğuna inanır fakat Ellen eğer kendi adına bir program yapacaksa içeride gerçekten neler oluyor bakmalı.”

Bu röportajları duyan, “The Ellen” programının üst düzey yapımcıları telaşlandılar ki bir açıklama yapma gereği duydular. Ed Glavin, Mary Connelly, ve Andy Lassner gibi isimler şunları söyledi:

“2o yıl, 3.000 bölüm ve yaklaşık 1.000 ekip çalışanı boyunca; güvenli, cömert, kapsayıcı bir iş ortamı yaratmaya çalıştık. Bu duyduklarımız için oldukça üzgünüz. Eğer ekibimizden biri bile, bizimle çalıştığı süre boyunca negatif bir deneyim yaşadıysa bizi lütfen affetsin.”

Eskiden Ellen için çalışan siyahi bir kadın, çalıştığı süre 1.5 sene boyunca ırkçı yorumlara, davranışlara ve “iyi niyetli fakat hakaret içeren söylemlere” maruz kaldığını söyledi. İş ortamında, bir sorunlarını dile getirmeye çalıştıkları zaman ciddiye alınmadıklarını ve onlara yeteri kadar ilgi gösterilmediğini belirtti.

Eski bir çalışan ise, set ortamı için şu ifadeleri kullandı:

“İnsanlar, Ellen’ın nasıl kaba olduğu ve böyle şeylerle ilgili dedikodulara inanıyorlar ama olay bu değil. İş ortamında, bütün her şeyi yöneten ve çalışanları kontrol eden, onlarla ilgilenmesi gereken toplam 3 tane yapımcı var. Fakat iş ortamında, zorbalık ederek ve kaba olarak bu ‘toxic’ ortamı oluşturan onlar.”

ellen degeneres

What's Your Reaction?
Efsane
0
Hay böyle işin...
0
Muazzam
0
Süper!
0
Üzdü
0
Yorumsuz
0

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top