Now Reading
28 Ağustos: Şarkı Bayramı

28 Ağustos: Şarkı Bayramı

BlackPink ft. Selena Gomez- İce Cream

Müzisyenler, tarihi mi beğendi bilinmez ama 28.08.2020 tarihi, akıllara ”Şarkı Bayramı” olarak kazınsın isteriz. Birden fazla başarılı isim; yaptıkları iş birlikleri ile tekli, yeni albüm ya da remix parçalar armağan etti bizlere. Bu yazıda ise yeni çıkan tekli, albüm veya remixlere göz atacağız.

1- Blackpink- Ice Cream (ft. Selena Gomez)

En başarılı Kore kökenli kız grubu olarak nitelendirilen BlackPink, geçtiğimiz ocak ayında yeni albümü “Rare”‘i yayımlayan başarılı şarkıcı Selena Gomez ile ”Ice Cream” isimli parça için bir araya geldi.

Teklinin gelirleri için tanınmayan fakat geliri Black Lives Matter kurumlarına bağışlanan küçük bir giyim işletmesiyle anlaşıldı. Şimdiden 20 milyon görüntülenmeyi aşan müzik videosu, rekorları kırmaya çoktan başladı.

2- Ty Dolla $ign- Expensive (ft. Nicki Minaj)

İki başarılı rapçi olan Ty Dolla $ign ve Nicki Minaj’ın iş birliği de müzik videosu ile beraber yayımlandı. Diğer Minaj şarkılarına kıyasla izlenmesi az olan tekli, tahminimizce diğerlerinin arasında kayboldu. Dileriz ki böylesine başarılı isimlerin emeği boşa çıkmaz.

3- Calvin Harris- Over Now (ft. The Weekend)

Şarkı çorbasına tuzunu ekleyen Calvin Harris, bu sefer karşımıza The Weekend ile beraber geldi. Diğer iki tekli gibi ”Over Now” da müzik videosu ile beraber geldi. Şarkı alana müzik videosu hediye sanırım.

4- Gülşen & Edis- Nirvana

Belki de yıllarca anacağımız güne Türkler de katıldı. Türkçe pop dünyasının en çok bilinen isimlerinden Gülşen ve Edis, iş birliği yapmaya karar vermiş bize de dinlemek düşer. Şarkı alana müzik videosu hediye kampanyasına katılmayı da unutmamışlar belli ki.

5- JoJo- Lonely Hearts (ft. Demi Lovato)

Yeni nişanlanan Lovato’nun çocukluk hayallerinin gerçekleşmesini sağlayan tekli, remix olarak karşımıza çıkıyor. JoJo’nun ”good to know” albümünde tekli olarak dinlediğimiz ”Lonely Hearts” parçasını bir de Demi Lovato’dan duymak keyif gerçekten verici oldu.

6- Katy Perry- Smile

Geçtiğimiz günlerde ”Daisy Dove Bloom” isimli bir kız çocuğu dünyaya getiren Katy Perry, bizlere de bir albüm getirdi. Sanatçının ”Daises” ve ”What Makes A Woman” gibi teklilerini severek dinlemiştik. Artık, kalan şarkıları da özgürce dinlemek mümkün.

7- Dua Lipa- Club Future Nostalgia

”Future Nostalgia” albümünü kulüplerde de dinlenilir hale getiren Dua Lipa, bu yolda The Blessed Madonna gibi isimlerden yardım aldı. Her mutsuzluğunuzda açarak neşelenmenizi sağlayabilecek bir albüm yayımlayan genç müzisyene buradan teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Daha fazla müzik haberi için takipte kalın.

What's Your Reaction?
Efsane
3
Hay böyle işin...
0
Muazzam
1
Süper!
1
Üzdü
0
Yorumsuz
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top