Now Reading
6ix9ine kimdir?

6ix9ine kimdir?

6ix9ine

Asıl adı Daniel Hernandez olan; ancak bizim 6ix9ine ya da Tekashi 6ix9ine olarak tanıdığımız Amerikalı rapçi, söz yazarı 8 Mayıs 1996’da New York’ta dünyaya geldi. 

Kavgacı tavrı ve farklı görünüşü ile hayli dikkat çeken Tekashi 6ix9ine, 2015’te bir çocuğa tecavüzden dört yıllık şartlı tahliye ve 1.000 saatlik toplum hizmeti cezası aldı. Hızını alamayan 6ix9ine, ardından 2018’de silah ve uyuşturucu kaçakçılığından, 2019’da ise cinayete teşebbüs ve silahlı soygun da dahil olmak üzere dokuz suçtan yalnızca iki yıllık hapis cezasına çarptırıldı. Ancak Nisan 2020’de astım hastası olduğu yani COVİD-19’a hassaslığı sebebiyle cezasının geri kalanında ev hapsine alındı.

6ix9ine

Hernandez’in birçok dövmesi vardır, hatta başının sağ kısmında bulunan ağabeyinin isminin dövmesi bunlardan sadece bir tanesidir. 

Babasının ölümünden dolayı girdiği travmatik süreçte çok fazla kilo verdi, uzunca bir süre duş almadı ve yemek yemedi. Bir süre sonra da depresyon ve travma sonrası stres bozukluğu nedeniyle hastaneye yatırıldı.

Hernandez 18 yaşına geldiğinde Sara Molina isimli kız arkadaşından Saraiyah isminde bir çocuğu oldu. 23 yaşında ise Marleyna M. isimli kız arkadaşından bir çocuğu daha oldu.

Yakaladığı yüksek takipçi sayısının ardından ilk büyük çıkışını “GUMMO” şarkısıyla yaptı ve doğrudan Billboard Hot100 listesine giriş yaptı. Bunun hemen ardından yıl sonunda yayımladığı “KOODA” ile hayran kitlesini gittikçe büyüten 6ix9ine; Yung Beef, Trippie Redd ve Moe Dollaz ile kayıtlar yaptı. Yeni albümü “DAY69”ın yayımlanmasının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen pek çok ülkede viral listelere girerek, daha fazla dinleyicinin ilgisini çekmeyi başardı. Son albümünün de önümüzdeki aylarda biz dinleyicileriyle buluşması bekleniliyor.

Daha fazla müzik haberi için takipte kalın.

What's Your Reaction?
Efsane
0
Hay böyle işin...
0
Muazzam
0
Süper!
0
Üzdü
0
Yorumsuz
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top