Now Reading
“Attila Özdemiroğlu Besteleri” tribute albümü yayımlandı

“Attila Özdemiroğlu Besteleri” tribute albümü yayımlandı

mm
attila

Türk müzik sahnesinin en unutulmaz besteci ve kompozitörlerinden Attila Özdemiroğlu’nun 60 yıllık yaşam serüvenine sığdırdığı unutulmaz şarkılarının, farklı şarkıcılar tarafından yeniden yorumlandığı “Attila Özdemiroğlu Besteleri” albümü yayımlandı.

Attila Özdemiroğlu’nun 60 yıllık sanat hayatının külliyatı mahiyetinde, şarkı formundaki eserlerinin bir kısmından oluşan “Atilla Özdemiroğlu Besteleri ‘Müzik zaten anlatır her şeyi’ ” albümünde 30 farklı isim yer aldı.

Müzik üreterek dünyayı değiştirme arzusu ile hep özgün üretimlere imza atan usta müzisyenin hazırlık aşaması 4 yıl süren albümü, dijital mecralarla beraber hem CD hem de plak formatında dinleyicinin beğenisine sunuldu.

Bütün bir kuşağı etkileyen ve kulağına yerleşen; “Bir vurgun bu sevda”, “Firuze”, “Kalbim Ege’de Kaldı”, “Sevda”, “Yara”, “Delisin”, “Rakkas”, “Tanrım”, “Petrol”, “Eskidendi Çok Eskiden” gibi Türk müzik tarihine damgasını vuran şarkılar; Sezen Aksu, Nükhet Duru, Teoman, İpek Açar, Halil Sezai, Cem Adrian, Pamela, Zeynep Casalini, Kenan Doğulu, Işın Karaca, Ayşegül Aldinç, Ceylan Ertem, Gripin, Mehmet Erdem, Elif Kaya, Fettah Can, Cansu Kurtçu, Lara ve Hepgül Özdemiroğlu, Niran Ünsal gibi birçok yorumcu tarafından yeniden günümüz sound’larında yeni aranjelerle yorumlandı. Albümde yer alan şarkılarda; Alper Atakan, Alper Kömürcü, Ozan Doğulu, Halil İbrahim Işık, Saki Çimen, Gürsel Çelik gibi bir çok aranjör düzenlemeleri ile yer aldı.

Daha fazla müzik haberi ve bu gibi içerikler için Dinleriz’i takipte kalın.

What's Your Reaction?
Efsane
0
Hay böyle işin...
0
Muazzam
0
Süper!
0
Üzdü
0
Yorumsuz
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top