Now Reading
Ünlü K-Pop grubu Blackpink rekor kırmaya devam ediyor

Ünlü K-Pop grubu Blackpink rekor kırmaya devam ediyor

mm
blackpink

Kore’nin en sevilen kız K-Pop grubu Blackpink, uzun bir aradan sonra yeni tekli çıkardı. Grubun yeni teklisi “How You Like That” yayımlandığını günden beri rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor.

24 saatte 86.3 milyon izlenme alan HYLT; 24 saatte en çok izlenme alan video, 24 saatte en çok izlenme alan müzik videosu ve 24 saatte en çok izlenme alan K-Pop grubu videosu rekorlarını elinde tutuyor. Ayrıca grup, en hızlı 200 milyon izlenmeye ulaşan video rekorunu da HYLT ile kırdı: 7 gün 14 saat.

Blackpink’in yeni şarkısı Spotify’da da oldukça popüler

HYLT, Spotify Amerika’nın haftalık listesine geçtiğimiz günlerde giriş yaptı. Blackpink, bu listeye girebilen tek kız grubu oldu. Ayrıca Spotify Global Listesi’ne bir haftada 29 milyon dinlenerek, bir haftada Spotify’da en çok dinlenen kız grubu şarkısı olarak kendi rekorunu kırdı.

YG Entertainment’ın 2016 yılında Boombayah ile piyasaya sürdüğü kız grubu olan Blackpink’in bu kadar kısa sürede böyle başarılara imza atması gerçekten takdire şayan. Ayrıca hemen aşağıdan Blackpink’in çıkarmış olduğu yeni How You Like That şarkısına ulaşabilirsiniz.

Blackpink dünya çapında tanınıyor

Her ne kadar K-Pop’ın antileri olsa da görüldüğü üzere fanları daha ağır basıyor. En basit örneği olarak geçtiğimiz ay Lady Gaga gibi büyük bir isim, son albümü “Chromatica” için Blackpink ile Sour Candy isimli bir düet çıkardı. Bu düeti de hemen buraya tıklayarak dinleyebilirsiniz. Bundan önce de ünlü İngiliz şarkıcı Dua Lipa, Blackpink ile Kiss and Make Up” isimli bir düet çıkarmıştı.

Grubun başarıları bir yana, şarkı ile ilgili görüşlerimi söyleyecek olursam: Blackpink’in yeni şarkısı da eski şarkılarına oldukça benziyor. Hem klip açısından hem de şarkı genel olarak grubun eski şarkıları ile oldukça benzer. Blackpink’in önceki şarkılarına ve kliplerine bakarsanız ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız. Çoğu K-Pop dinleyicisine göre de şarkı, insanların K-Pop’a karşı bir tutum sergilemesine sebep olan şarkılara çok benzer, özellikle de klip açısından. Yine dinleyicilere göre şarkının rekor kırmasının sebebi ise klip yüzünden değil, fan kitlesi sayesinde. Görüşler bu yönde de olsa rakamlar ve sonuçlar ortada. Bize pek bi’ söz düşmüyor sanırım.

Umarız zirveye tırmanırken düşüş yaşamazlar. Bir sonraki yazıya kadar hoşça kalın! Daha fazla müzik haberleri için takipte kalın.

What's Your Reaction?
Efsane
5
Hay böyle işin...
0
Muazzam
9
Süper!
8
Üzdü
1
Yorumsuz
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top