Now Reading
Bob Marley yeni albümünün gelirini Korona için bağışlayacak!

Bob Marley yeni albümünün gelirini Korona için bağışlayacak!

mm
bob marley

6 Şubat 1945 yılında doğan Jamaikalı raggae sanatçısı Bob Marley, 130’un üzerinde plağı ve yüzlerce şarkısı bulunan bir reggae efsanesi olarak kabul edilir.

Bob Marley’in ailesi UNİCEF Koronavirüs giderleri adına, “One Love” albüm kapağını baştan tasarladı.

1977’de Bob Marley ve The Wailers tarafından kaydedilen “One Love” isimli parçanın başlangıcında, Marley’nin oğlu Stephen, kızı Cedella ve torunu Skip’in vokalleri gözükmektedir. Ayrıca, savunmasız ortamlarda yaşayan bir dizi çocuk ve çatışma bölgelerinden gelen müzisyenler de bulunmaktadır.

Marley’in 1977’de kurduğu ticket ve kayıt stüdyosu olan “Tuff Gong International”, 17 Temmuz’da rekoru kırmak için global plak şirketi “Amplified Music” ile bir araya gelecek.

Bununla birlikte şarkının tüm gelirleri, Unicef’in Covid-19 pandemisinin çocuklar için kalıcı etkilerini önlemeyi amaçlayan küresel kampanyası Reimagine’ye gidecek. Pistten elde edilen tüm gelirler, Reimagine’nin çocuklara ve ailelere sabun, maske, eldiven, hijyen kitleri ve koruyucu ekipman sağlamasının yanı sıra kurtarma çabalarını ve sağlık sistemlerini desteklemesine yardımcı olacak.

Cedella ile yapılan bir röportaja göre,

“Over 40 years ago, my father wrote One Love about unity, peace and universal love during a time when there was much trouble in the world. Even in a time when we aren’t able to get together, his message remains true today, we can get through this global crisis if we come together through one love and one heart.”

 

“40 yılı aşkın bir süre önce, babam dünyada çok sıkıntı olan bir dönemde birlik, barış ve evrensel sevgi hakkında One Love isimli parçayı yazdı. Bir araya gelemediğimiz bir zamanda bile, bugün mesajı hâlâ geçerli, tek bir sevgi ve bir kalple bir araya gelirsek bu küresel krizden geçebiliriz.”

sözlerini sarf etti.

What's Your Reaction?
Efsane
0
Hay böyle işin...
0
Muazzam
0
Süper!
0
Üzdü
0
Yorumsuz
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top