Now Reading
Britney Spears tehlikede mi? #FreeBritney

Britney Spears tehlikede mi? #FreeBritney

mm
britney spears

Britney Spears: 2000’lerin ünlü pop yıldızı, z kuşağının idolü, sahneleri kasıp kavuran isim… Zamanında çok popüler olan Britney Spears’ın neden bir anda ışığı söndü hiç düşündünüz mü? Eğer hiçbir bilginiz yoksa endişelenmeyin olayı en başından sizlere anlatacağım.

2000’lerin yıldızı Britney

2000’lerde “Pop’un Prensesi” olan 1981 doğumlu Britney, ilk önce 1990’ların başlarında “The Mickey Mouse Club” ile tanındı. Beş yıllık bir aradan sonra ilk albümü “…Baby One More Time” ile geri döndü ve pop müzikte bir süre çok genç şarkıcıların hakim olacağı bir dönem başlattı. O kadar başarılıydı ki 21. yüzyılın en iyi kadın şarkıcısı olarak 2009 yılında Guiness Rekorlar Kitabı’na geçti.

Britney 90’larda “MMC” programında tanıştığı Justin Timberlake ile çıkmaya başladı. İkilinin kıskandıracak türden bir ilişkisi vardı ve bunu medyaya yansıtmaktan da çekinmiyorlardı. İlişkileri rüya gibi gidiyordu ta ki Justin’in Britney’i aldattığı haberleri çıkana kadar. Dedikodulara göre; 2002’de Justin, Britney’i koreograf Wade Robson ile aldatmış ve bunu saklamaya çalışırken de her şeyi eline yüzüne bulaştırmıştı.

Britney Spears

(Justin Timberlake ve Britney Spears)

Justin’le ayrıldıktan sonra sanatçı garip davranmaya başlamıştı. Ocak 2004’te çocukluk arkadaşı Jason Allen Alexander ile evlendi. Evliliği 54 saat sürdü. Britney’e neden evlendiği sorulduğunda ise “sadece evlenmenin nasıl bir şey olduğunu görmek istedim” yanıtını verdi.

Başarısız ilişkilerin kurbanı Spears

Kısa süre sonra bir reklam için dansçı Kevin Federline ile nişanlandığını açıklayan Britney, 3 ay sonra gerçekten de Kevin ile nişanlandı. Kevin o sırada oyuncu Shar Jackson‘dan ikinci çocuğunu bekliyordu. Ailesinden çok fazla tepki toplamasına rağmen – o dönemde sadece kardeşi Britney ile konuşuyordu – kararında ısrarcıydı. Nisan 2005’te Britney ilk bebeğine hamile olduğunu açıkladı. 14 Eylül 2005’te ilk oğlu Sean Preston’ı dünyaya getirdi. Doğum, Britney’in kariyerini düşüşe geçirirken Britney aldatıldığını öğrendi. Çocuğu için evliliğine devam etme kararı aldı.

Britney

(Kevin Federline ve Britney Spears)

12 Eylül 2006’da ikinci oğlu Jayden James‘i doğurdu. Evliliğini kurtarmaya çalışırken başaramamış, çiftler ayrı yaşamaya başlamışlardı. 6 Kasım 2006’da kocası Kevin Federline‘den boşanmak için mahkemeye başvurdu. Britney’in tek ayrılma sebebi aldatılmış olmasıydı. Boşanmanın hemen ardından yaşadıklarını sindiremedi. Paris Hilton ve Isaac Cohen ile takılmaya başlayan Britney, kendini içki ve gece hayatına vurdu.

Hayatın böyle gitmeyeceğini düşünmüş olmalı ki Britney kendini toparlamaya başladı. Kısa bir süre herkes her şey normale döndü sanıyordu. Britney albüm çıkarıyordu ve popüleritesini geri kazanmıştı. Bir gün Britney, evinde belirsiz bir maddenin etkisine girerek bir kez daha hayranlarını ve tüm dünyayı şok etti. Tüm serveti(vasisi) babasına geçti, menajeri işten çıkarıldı ve rehabilatasyona girdi. Rehabilitasyondan kısa sürede çıkan Spears, kariyerine babası ile birlikte devam etti.

Sadece ilişkilerden çekmedi, rehabilitasyondan çıktıktan sonraki ilk teklisi olan Womanizer, Billboard listelerine 93. sıradan giriş yaptı ve 1 hafta sonra #1 olarak Billboard tarihinde en büyük sıçrayışı gerçekleştirdi. Britney kariyerinde yeniden zirveye tırmanmaya devam etti ve büyük başarılar elde eden tekliler, albümler çıkardı. Görüldüğü üzere Britney mental ve fiziksel olarak gayet iyi durumda olmasına rağmen Jamie Spears, vasiyetini Britney’e vermedi.

2019’da babası Jamie Spears’a kanser teşhisi konulmuştu. Britney teşhisten sonra mental anlamda kendini yetersiz hissettiğini söylemişti. Bu yüzden tekrar rehabilitasyona yatan Britney, kendi isteğiyle mi ailesinin zoruyla mı yattı bilinmiyor. Her şey iyice karıştıktan sonra fanları şüphelenmeye başlamıştı ve Britney’nin ekibini tweet yağmuruna tutmuşlardı. Herhangi bir şekilde cevap alamayan fanlar, #FreeBritney tagini başlatmıştı. Bu noktada akıllara şu soru geliyor: Jamie Spears kurtarıcı melek mi yoksa Britney’nin hayatını mı kararttı?

Söylenenlere göre Britney vasiyetini çoğu kez almaya çalışmış ama Jamie Spears ve ekibi bir şekilde engel olmuştu. Ekibi, Britney’nin rehabilitasyona girmeseydi öleceği açıklamasında bulunmuştu. Baba Spears’ın kanser teşhisinden sonra bir arkadaşının düğününe gittiği fotoğrafları sosyal medyada yayılınca #FreeBritney tagi adı altında daha çok tweet atıldı.

Jamie Spears

Bunlar yaşanırken Britney hala rehabilitasyondaydı. Paskalya Bayramı için rehabilitasyondan çıkarıldı. Hastane çıkışında görüntülenen Britney’nin yüzündeki şaşkınlık fanların dikkatinden kaçmadı. Her şeyi haber yapan TMZ, orada olmasına rağmen bunun hakkında bir şey yazmadı. 2 gün sonra Britney sosyal medya üzerinden rehabilitasyondan tamamen çıktığını açıkladı. Açıklama fanlara yetmedi ve Britney’nin kaldığı hastaneyi araştırmaya başladılar. Hatırlarsanız ekibi ölmek üzere şeklinde bir açıklama yapmıştı. Hastanenin kalitesi ve yorumları ölmek üzere olan ünlü biri için çok kötüydü. Bunu ortaya çıkardıktan sonra fanlar #FreeBritney tagini tekrar gündem yaptılar fakat twitter üzerinden tag engellendi. Bunun üzerine tagi #FreeXBritney yaptılar ama bu tag de banlandı. Son olarak fanlar #SaveBritney tagini başlattılar.

Britney’nin gerçekten yardıma ihtiyacı mı var?

Geçtiğimiz günlerde Britney, Tiktok üzerinden bir video paylaşmıştı. Videoya gelen yorumlardan biri şu şekilde:

britney

“Eğer yardıma ihtiyacın varsa sonraki videonda sarı t-shirt giy.”

Sonraki videosunda Britney:

britney

“…En sevdiğim sarı t-shirtümü giydiğim ve paylaşmak zorunda olduğum için çok heyecanlıyım!”

Britney Spears olayı hakkında bildiklerimiz bu kadar. Siz ne düşünüyorsunuz? Britney’nin gerçekten yardımımıza ihtiyacı var mı?

Gelişmelerden haberdar olmak ve daha fazla müzik haberleri için takipte kalın!

What's Your Reaction?
Efsane
0
Hay böyle işin...
0
Muazzam
0
Süper!
0
Üzdü
0
Yorumsuz
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top