Now Reading
Country Rock Efsanesi Charlie Daniels 83 yaşında hayatını kaybetti

Country Rock Efsanesi Charlie Daniels 83 yaşında hayatını kaybetti

mm
Charlie Daniels

“Country Music Hall of Fame” üyesi Charlie Daniels‘ın vefat ettiği onaylandı. Cahrlie Daniels dün sabah (6 Temmuz) hayatını kaybettiğinde 83 yaşındaydı.

Haberler Cahrlie Daniels’ın resmi internet sitesindeki bir gönderi ile onaylandı. Gönderideki yazı “Country müzik ve Güney-Rock efsanesi Charlie Daniels vefat etti. Country Music Hall of Fame ve Grand Ole Opry, bu sabah Hermitage, Tennessee’deki ‘Summit Medical Center’ adlı hastanede bir üyesini kaybetti.” şeklindeydi.

“Doktorlar ölüm sebebinin hemorajik inme olduğunu söylediler. Charlie henüz 83 yaşındaydı. Cenaze tarihleri gelecek günlerde duyurulacaktır.”

Şarkıcı ve keman sanatçısı Charlie Daniels’ın Facebook Sayfasında sanatçının I’ll Fly Away şarkısıyla yaptığı canlı performans bir hatıra, bir övgü olarak paylaşıldı.

Charlie Daniels anısına paylaşılan müzik

 

Daniels, Kuzey Karolina’da 1936 yılında doğmuştu. Genç yaşta gitar, keman, banjo ve mandolin çalmayı öğrendi. Yirmili yaşlarında kayıt stüdyosunda sesi kaydedilen şarkıcılara çalgıyla eşlik ederek geçindi. Sanatçı aynı zamanda Elvis Presley’in It Hurts Me şarkısının yazarları arasında bulunmaktadır. Ayrıca Bob Dylan’ın Skyline, Self Portrait ve New Morning albümlerinde de bass çalmıştır.

Charlie “Spoken Word” albümünün teklisi “Uneasy Rider” ile 1973 yılında ilk solo başarısını elde etti. Devam eden yirmi yıldan fazla bir süre boyunca Charlie Daniels Grubu, Marshall Tucker Grubu ile birlikte bir çok hit albüme imza attı. Ayrıca diğer Güney-Rock grupları arasından en çok country müziğe bağlı kalan grup olarak seçildiler.

Son bir hatıra olarak biz de bu güzel şarkıyı bu güzel insan anısına sizlerle paylaşıyoruz.

Daha fazla müzik haberleri için bizleri takipte kalın.

What's Your Reaction?
Efsane
0
Hay böyle işin...
2
Muazzam
0
Süper!
0
Üzdü
3
Yorumsuz
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top