Now Reading
Duman – Bal hikayesi

Duman – Bal hikayesi

mm
kaan tangöze

Bu hikaye, Duman grubunun solisti Kaan Tangöze ve bir zamanlar sevgilisi olan Ahu Paşakay’ın hikayesidir. Bal’ın hikayesi.

1995’te Türkiye güzeli seçilen Ahu Paşakay’ın Kaan Tangöze ile uzun süredir bir ilişkisi vardır. Kaan, müziğe ilk başladığında Ahu ile birlikteydi ve şimdi bile dinlediğimiz çoğu şarkısını Ahu için yazmıştı. Bal da bu şarkılardan biriydi. İkili, birbirlerine sırılsıklam aşıktılar.

Her büyük aşkta olduğu gibi, mutlu oldukları zaman mutlulukları masallardaki gibi olan çiftin, kavga ettikleri zaman da kavgaları ve üzüntüleri ikisini de depresyona sürükleyecek kadar şiddetliymiş. Tam tartışmalı oldukları sıralarda annesi ve babasının boşanmasının ardından psikolojik bir çöküntü yaşayan Ahu Paşakay, annesinin bir sevgilisi, babasının da metresi olduğunu öğrendikten sonra daha da yıkılmış.

Her şeyin üzerine geldiğini, hayatın yaşanacak bir yer olmadığı düşünmeye başlamış Ahu. Kaan’la da ilişkileri inişli çıkışlıymış ve Kaan’ın değişen ruh hallerine ayak uydurmakta son zamanlarda daha çok zorlanıyormuş. 

Duman grubu, ikinci albümü “Belki Alışman Lazım”’ı çıkardığı zaman Kemancı Bar’da bir tanıtım konseri yapılmasında karar kılınmış. Grubun, dönemin popüler mekanlarından biri olan Kemancı Bar’da ilk defa sahne alacağı gecenin sabahında Kaan ve Ahu kavga etmişler. Bu kavgaya rağmen Ahu’nun konsere gelmeme ihtimalini aklının ucuna bile getirmeyen Kaan Tangöze’nin gözleri tüm gece boyunca Ahu’yu aramış. Ahu’nun gönlünü almak için o güne kadar Ahu için yazdığı tüm şarkıları arka arkaya söylemiş.
Kaan’ın tam “Bal” şarkısını söylediği sırada kulise haber gelmiş. Bu haber konser sırasında Kaan’a asla söylenmemiş. Kaan hala Ahu’nun, balının, geleceğine olan ümidini yitirmeden söylüyormuş ona yazdığı şarkıları.
duman bal
Ahu Paşakay, o gece, Kaan tam Bal şarkısını seslendirirken dolabının demirlerine kendini asmış, intihar etmişti. 
Sevgilisinin intiharını öğrenmesinin ardından Kaan Tangöze 15 gün boyunca evine kapanmış ve o evden hiç çıkmamıştı.
Kaan Tangöze, Ahu affetsin diye seslendirdiği Bal şarkısını o günden sonra bir daha seslendirmemeye ant içti. İlk defa geçtiğimiz yıllarda, Açıkhava Tiyatrosu’nda seyircilerin yoğun ısrarı ve Bal diye tempo tutmasının üzerine, seyirciye arkasını dönen Kaan, gökyüzüne kollarını açarak ve ağlayarak şarkıyı son defa söyledi.
Ah, Haberin Yok Ölüyorum, Köprüaltı, Senin Gibi, Oje, Kırmış Kalbini ve Bal şarkılarını Ahu yaşarken Ahu’ya yazmıştı. Ölümünden sonra çıkardığı albümlerde de Ahu’dan izler vardı. Kesin olarak Ahu’nun anısına yazdığı bilinen üç şarkı ise: Melek, Seni Kendime Sakladım ve Yanıbaşımdan. 
Ahu’nun ölümünün anısına, bir yıl sonra ailesi gazetede bir yazı yayımlattı.

Ahu Paşakay'ı anma yazısı

What's Your Reaction?
Efsane
1
Hay böyle işin...
1
Muazzam
1
Süper!
0
Üzdü
11
Yorumsuz
2
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top