Now Reading
EGO’dan müzik uyarısı

EGO’dan müzik uyarısı

mm
metrostation - Dinleriz

EGO Genel Müdürlüğü, istasyon ve trenlerde diğer yolcuları rahatsız edecek şekilde eylem ve davranışlarda bulunulmaması, ayrıca izin verilen alanların dışında müzik yapmanın ve para toplamanın yasak olduğu konusunda vatandaşları uyardı.

Kurum tarafından yapılan açıklamada bu tür durumlarda ceza uygulandığı belirtilerek şu ifadelere yer verildi: “EGO Genel Müdürlüğü toplu taşıma araçlarından olan metrolarda son zamanlarda, vatandaşlarımızı rahatsız eden bazı olumsuz durumların yaşandığı görülmüştür. Trenlerde yapılmaması gereken davranışlarla ilgili olarak EGO Genel Müdürlüğü İdare Encümeni’nin 9 Haziran 2020 tarih, 29/2020 sayılı kararı ile yürürlüğe giren ‘Raylı ve Halatlı Sistemler Yolcu Taşıma Yönergesi’ne göre: istasyon ve trenlerde, diğer yolcuları rahatsız edecek şekilde eylem ve davranışta bulunulamaz, gürültü yapılamaz. Aksi halde ‘Kabahatler Kanunu’nun 36. maddesine göre uygulanacak ceza ile birlikte 20 tam biniş tutarı ceza, düzenleme bulunmayan durumlarda ise 20 tam biniş tutarı ceza uygulanmaktadır. Yine, idaremizce izin verilen yerler haricinde, istasyon ve trenlerde müzik yapmak ve karşılığında para toplamak yasaktır. Aksi halde 50 tam biniş tutarı ceza uygulanır.”

EGO Genel Müdürlüğü, 2018 yılında Başkent’teki metro istasyonlarında bulunan amatör müzisyenlerin müzik yapabilmeleri için ‘Sanat durağı’ isimli alanlar oluşturarak, izin alan müzisyenlerin belirlenen saatlerde müzik yapmasına imkan sağlamıştı.

Daha fazla müzik haberi için takipte kalın.

What's Your Reaction?
Efsane
0
Hay böyle işin...
0
Muazzam
0
Süper!
0
Üzdü
0
Yorumsuz
0

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top