Now Reading
Eski Disney’in bilinen jenerik müzikleri

Eski Disney’in bilinen jenerik müzikleri

disney

Yerini eski tadını veremeyen çizgi filmlerin aldığı Disney’in o güzel gençlik dizileri her birimize fazlasıyla anlam ifade eden izler bıraktı. Bu izlerin yanı sıra, duyduğumuzda belki duygulandığımız belki de dans ettiğimiz jenerik müzikleri de akıllarda fazlasıyla kaldı. Bu konuda, en çok bilinen jenerik müziklerini sizler için derledik.

#1 Shake It Up (Haydi Çalkala)

Dans etme tutkusu olan iki gencin kişisel hayatlarını konu edinen dizinin jenerik müziği, Disney yıldızı olan Selena Gomez tarafından seslendiriliyor. Diziyle aynı ismi taşıyan jenerik şarkısı, “This is Selena Gomez” gibi çok ziyaret edilen listelerde de yer almakta.

#2 Everything is Not What It Seems (Waverly Büyücüleri)

Selena Gomez’den devam etmek gerekirse, genç şarkıcının henüz ergenliğindeyken başrol aldığı ve büyücü bir aileyi konu alan dizinin jeneriğinden söz etmek istiyorum. Jenerik müziğinin, diziye birebir uyacak şekilde yapılması takdire şayan gerçekten.

#3 So Far So Great (Sonny’nin Yıldızı)

Sonny isimli gencin sıradan bir liseliyken, başarılı bir komedyen haline gelişini konu alan dizi, Demi Lovato’nun başrolüyle hayat kazanmıştır. Aynı şekilde jenerik müziğini de seslendiren Lovato, parçayı albümü olan “Here We Go Again”e dahil etmiştir.

#4 The Best of Both Worlds (Hannah Montana)

Miley Cyrus’ı hem Miley Stewart hem de Hannah Montana olarak izlediğimiz gençlik dizisinin jenerik müziği de listede yer almakta. Neden mi? Çünkü herkes “pop yıldızı” kavramını bu diziden öğrendi.

#5 En Mi Mundo (Violetta)

Disney Channel’ın İspanyol gençlik dizisi olan “Violetta”nın jenerik müziği de listemizde yer alıyor. Karışık aşk meseleleri ve yetenekli öğrencilerin sanat okulundaki maceralarını anlatan dizinin jenerik müziğini başroldeki Martina Stoessel seslendiriyor.

#6 Hey Jessie (Jessie)

Birçok Disney dizisi gibi “Jessie” dizisinde de jenerik müziği başrol tarafından seslendiriliyor. Debby Ryan’dan dinlediğimiz jenerik müziği epey eskiye götürür hepimizi.

#7 Can’t Do It Without You (Austin & Ally)

Akılda kalıcı açılış videosu ile bu jenerik müziği, başrol olan Ross Lynch tarafından seslendiriliyor. Diziyi izledikten sonra anlıyoruz ki gerçekten onsuz yapılamazmış.

#8 Hang In There Baby (İyi Şanslar Charlie)

Yine başrol tarafından seslendirilen bir jenerik müziği dinledik yıllarca. Jenerik müziğini seslendiren, oyuncu ve aynı zamanda müzisyen olan Bridgit Mendler, sezonlarca başarılı bir oyunculuk sergilemiştir.

Daha fazla müzik haberi ve listeler için Dinleriz’i takipte kalın.

What's Your Reaction?
Efsane
3
Hay böyle işin...
0
Muazzam
0
Süper!
2
Üzdü
0
Yorumsuz
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top