Now Reading
Fatma Turgut, “Palavra” şarkısına klip çekti

Fatma Turgut, “Palavra” şarkısına klip çekti

mm
fatma-turgut

Türk rock müziğin güçlü kadın vokallerinden Fatma Turgut, Cumhuriyet tarihinin ilk kadın söz yazarı ve Türk pop müziğinin yapı taşlarından Fikret Şeneş’e saygı albümünden, ”Kimler Geldi Kimler Geçti Vol. 1”de seslendirdiği ”Palavra” şarkısını kliplendirdi.

”Bu projede yer almak benim için çok değerliydi.”

Orijinal versiyonu “Parole Parole” ismiyle İtalyanca olan, söz ve bestesi; Chiosso Matteo, Del Re Giancarlo ve Ferrio Gianni’ya ait olan ve Fikret Şeneş’in Türkçe söz yazarak müziğimize kazandırdığı “Palavra” şarkısını yeniden yorumlayan Fatma Turgut, proje ile ilgili duygularını şu sözlerle dile getirdi: “Bu projede yer almak çok değerliydi benim için. Şarkıyı çok seviyordum. Bir de Ozan Yılmaz’ın eşsiz düzenlemesiyle şarkı beni daha da heyecanlandırdı. Herkese keyifli dinlemeler.”

Fatma Turgut’un eşsiz vokali ve Ozan Yılmaz’ın düzenlemesiyle orijinalinden çok daha farklı bir formda yeniden hayat bulan “Palavra” şarkısının klibini Fatma Turgut, kendi telefonu ile bir kısmını Urla’da, bir kısmını ise Bodrum’un Turgutreis ilçesinde yer alan, uçsuz bucaksız maviliğin ve yeşilliğin her halini sunan Marinhill’de çekti. Görüntülerin düzenlemesini ise yönetmen Ecem Gündoğdu üstlendi. “Palavra” şarkısının klibi 28 Temmuz tarihinde Netd Müzik YouTube kanalında yayımlandı.

Daha fazla müzik haberi için Dinleriz’i takipte kalın.

What's Your Reaction?
Efsane
2
Hay böyle işin...
0
Muazzam
1
Süper!
1
Üzdü
0
Yorumsuz
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top