Now Reading
Fazıl Say, ‘Alman Klasik Müzik Ödülleri’ne aday gösterildi

Fazıl Say, ‘Alman Klasik Müzik Ödülleri’ne aday gösterildi

mm
Fazıl Say

Piyanist ve besteci Fazıl Say, “Alman Klasik Müzik Ödülleri”ne (Der Deutsche Klassikpreis- Opus Klasik 2020), “Yılın Enstrümantal Kaydı” ve “Yılın Enstrümantal Sanatçısı” dallarında aday gösterildi.

Anadolu Ajansı’na göre, sanatçının iki yılda tamamladığı ve bu yıl müzikseverlerin beğenisine sunduğu Beethoven’ın 32 sonatının tamamını kaydettiği albümüyle Alman Klasik Müzik Ödülleri’ne “Yılın Enstrümantal Kaydı” dalında aday gösterildi.  Dünya çapında çok önemli sanatseverlerin, bestecilerin ve müzik şeflerinin aday gösterildiği bu törende “Yılın Enstrümantal Sanatçısı” dalında da aday gösterildi.

Kazananlar sonbaharda ilan edilecek, ödüller de 18 Ekim 2020’de Berlin‘de takdim edilecek.

Fazıl Say

“Duygulandım ve gururlandım.”

Ünlü sanatçı aday gösterildikten sonra, hislerini Instagram’da paylaştığı şu gönderi ile duyurdu;

Duygulandım ve gururlandım. Şimdi öğreniyorum ki klasik müzik dünyasının en değerli ödüllerinden birine iki dalda aday seçilmişim. Sonuçlar ekim ayında belli olacakmış. Beethoven Sonatlar ile hem “Yılın Enstrümantal Kaydı” hem de “Yılın Enstrümantal Sanatçısı” dallarında… Çok mutlu oldum. Diğer adayların hepsini sosyal medyada gördüm. Benim çok değer verdiğim saygın sanatçılar, müzik dünyasının üstatları var. Hepsinin emeklerine şükranımız sonsuzdur. 
Bu güzel haberi akşam eşimle kutlayacağız. Sonuçta yıllarca büyük emek verdim Beethoven’e. Bu dev kayıt projesi ile, kendi adıma çok müzik öğrendim ve ilerledim diye düşünüyorum.
Dünyaya kendi adıma bir armağan bırakmak istedim. Bunun için de bir müzisyen olarak samimi söylüyorum ki elimden gelen her şeyi verdim.
Gösterilen bu ilgi, beni çok mutlu etti.

View this post on Instagram

Duygulandım ve gururlandım.Şimdi öğreniyorum ki klasik müzik dünyasının en değerli ödüllerinden birine iki dalda aday seçilmişim. Sonuçlar Ekim ayında belli olacakmış. Beethoven Sonatlar ile hem “yılın enstrumental kaydı” hem de “yılın enstrumental sanatçısı” dallarında…Çok mutlu oldum. Diğer adayların hepsini sosyal medyada gördüm. Benim çok değer verdiğim saygın sanatçılar, müzik dünyasının üstatları var. Hepsinin emeklerine şükranımız sonsuzdur.  Bu güzel haberi akşam eşimle kutlayacağız. Sonuçta yıllarca büyük emek verdim Beethoven’e… Bu dev kayıt projesi ile; kendi adıma çok müzik öğrendim ve ilerledim diye düşünüyorum. Dünyaya kendi adıma bir armağan bırakmak istedim. Bunun için de bir müzisyen olarak samimi söylüyorum; elimden gelen her şeyi verdim. Gösterilen bu ilgi, beni çok mutlu etti. Fazıl Say #fazılsay

A post shared by Fazil Say (@fazilsay) on

What's Your Reaction?
Efsane
1
Hay böyle işin...
0
Muazzam
0
Süper!
0
Üzdü
0
Yorumsuz
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top