Now Reading
Fifth Harmony Üyeleri şimdi neredeler?

Fifth Harmony Üyeleri şimdi neredeler?

mm
fifth harmony

2012 yılında kurulan ve birkaç senede 2010’ların en başarılı kız müzik gruplarından birine dönüşen Fifth Harmony, 2018 Mart ayında grup olarak müziğe ara verdiklerini açıklamışlardı. Her ne kadar bunu bir “ara” olarak açıklasalar da, bu aranın anlamının dağılma olduğunu grupla ilgili olan herkes anlamıştı. Peki ya grup olarak dünya rekorları kıran bu beş kız, şimdi tek başlarına neler yapıyorlar her birlikte bakalım.

     1. Camila Cabello

Camila Cabello Fotoğraf

Camila Cabello, 19 Aralık 2016 tarihinde kendi müziğini yapmak için resmi olarak Fifth Harmony‘den ayrılmıştı. Bu ayrılma büyük bir sürpriz olmamıştı çünkü gruptan ayrılmadan önce yaptığı iki solo iş birliği, grupsuz olsa da adını dünyaya duyurmuştu. Birkaç ay sonra ilk teklisi olan “Crying In The Club”ı yayımladı. Solo bir sanatçı olarak sevilince bu yolda devam etti. Global bir hite dönüşen ve rekorlar kıran teklisi “Havana”yı yayımladıktan sonra ilk solo albümü “Camila”yı çıkardı. Albüm, Billboard Top 200 listesinde 1 numaraya yerleştiği yetmezmiş gibi 61. Grammy Ödülleri’nde “En İyi Pop Vokal Albümü Ödülü”ne aday gösterildi. Bu başarılı teklisi ve albümünden sonra hem Taylor Swift’in turunda açılış sanatçısı oldu hem de daha sonra kendi turuna çıktı.

Camila Cabello Ödülleri
Camila Cabello MTV ödülleri ile

İlk albüm dönemini bitirince 2. albümü için çalışmalara başladı. 2019’un en büyük yaz hitlerinden biri olan “Senorita”yı yayımladı. Birkaç ay sonra ise ikinci albümü “Romance”i yayımladı. İkinci albümü, ilk albümü kadar ses getirmedi çünkü özel hayatı yüzünden kendisini desteklemeyen bir kitle topladı ve şirketiyle de bazı farklı sıkıntılar yaşadı. Buna rağmen ikinci albümü “Romance” de iyi bir başarı elde etti. Kendisi çok uzun bir süre Spotify’da en çok dinlenen sanatçıların başlarında yer aldı ve şu anda da en çok dinlenilen sanatçıların arasında bulunmakta. Günümüzde de yakın zamanda çıkış yapan en başarılı pop şarkıcılarından biri sayılıyor.

     2. Normani

Normani Kordei Instagram Resmi

Normani Kordei, Fifth Harmony dağıldıktan bir süre sonra sahne adını “Normani” olarak değiştirdi. Grubun yaptığı müzik türü pop iken Normani solo bir sanatçı olarak R&B tarzında şarkılar çıkarmaya başladı. Fifth Harmony dağılmadan önce “Dancing With The Stars” adlı, ünlülerin yarıştığı bir dans yarışmasına katılıp kendine kitle edinen Normani, solo teklisini çıkarmadan önce Sam Smith ve Khalid gibi büyük isimlerle iş birliği yapıp kitlesini büyüttü. İlk solo teklisini 2019 yazında “Motivation” isminde çıkaran Normani, bu şarkıda kendisini kanıtlamayı amaçladı ve başardı. 2019 Video Müzik Ödülleri’nde sergilediği performansı, gecenin en çok beğenilen performanslarından biri oldu. Daha sonrasında bir filmin müziği için Ariana Grande ve Nicki Minaj gibi piyasanın en başarılı isimleriyle iş birliği yapan Normani’den, hayranlarının ve dinleyenlerinin beklentisi büyük.

     3. Ally Brooke

Ally Brooke

Grubun dağılımından sonra Ally Brooke’un ilk yaptığı iş kayıt şirketi değiştirmek oldu. Epic Records’tan Atlantic Records’a geçen Ally, çıkış teklisi için çalışmaya koyuldu. Fifth Harmony dönemi boyunca grupta pop müzik yapan Brooke, solo kariyerinde de pop müzikte devam etmeye karar verdi. Yayımladığı “Low Key” adlı tekli, kayıt şirketinin de yardımıyla sesini duyurdu ve Ally Brooke kendi tarzını ortaya koydu. “Low Key”, bir çıkış teklisine göre oldukça başarılı bir tekli oldu. Ardından “Lips Don’t Lie” adlı sevilen bir tekli de içinde olmak üzere birkaç şarkı daha yayımladı. Bu süre içerisinde eski grup arkadaşının da bir önceki sezonda yarıştığı “Dancing With The Stars”a kendisi de yarışmacı olarak katıldı ve dans yeteneğini geliştirdi. Brooke şu an çıkış albümü için çalışmalar yapıyor.

     4. Dinah Jane

Dinah Jane

Solo kariyere geçtiğinden beri en aktif olan üyelerden biri Dinah Jane desek yanlış olmaz. Dinah da tıpkı eski grup arkadaşı Normani gibi Fifth Harmony‘de yaptığı müzik türünü bırakıp R&B’ye geçti. Bu süreç içerisinde üç şarkılık mini albüm de dahil olmak üzere bir sürü şarkı yayımladı. Şarkılardan hiçbiri iyi bir liste başarısı elde edemese de kendi kitlesi tarafından sevildi. Günümüzde kitlesini büyütmek için çalışmalar yapmaya devam ediyor.

     5. Lauren Jauregui

Lauren Jauregui

Lauren Jauregui de Ally Brooke gibi, grup dağılınca ilk iş olarak kayıt şirketi değiştirdi. Fifth Harmony‘deyken güzel sesi ve dikkat çekici gözleri ile gruptan en çok kişisel hayran kitlesine ulaşan kişilerden biri olan Jauregui’nin çıkış teklisi “Expectations”, dinleyenleri tarafından çok beğenildi. Çıkardığı diğer birkaç tekli, “Expectations” kadar başarılı olmadı. Kendisi yakın zamanda çıkış albümü için hazırlık yapıyor.

Daha fazla müzik haberi ve incelemesi için dinleriz.com

What's Your Reaction?
Efsane
5
Hay böyle işin...
0
Muazzam
0
Süper!
0
Üzdü
1
Yorumsuz
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top