Now Reading
Genç Neslin Sesi Ozbi

Genç Neslin Sesi Ozbi

ozbi

Ozbi, şarkılarını söylerken zaman zaman ‘Façalı Yürekler’ gibi şarkıları ile hatıralarımıza dokunarak hüzünlendiren, zaman zamanda ‘layn’ diyerek bazen sadece eğlenmemiz gerektiğini hatırlatan harika bir besteci ve şarkıcı.

Dinleyen arkadaşlarımız bilir şarkılarını sanki şiir okuyormuş gibi söyler ki bu da ülkemize yeni bir soluk getirmiştir. Yıldız Tozu, Popüler Fetiş, Sonu Yok gibi parçaların müzikleri sıradan rap müzik beat’i gibi duyulsa da aslında çok derin anlamlar barındırıyor. Anlamadın mı, Façalı Yürekler, Hayat Garip gibi eserlerinde kullanılan enstrümanlarda ise genç şarkıcı özgünlüğünü konuşturuyor. 2013 yılından beri profesyonel olarak müzikle ilgilenen sanatçı şimdiye kadar üç albüm, üç EP ve birçok sayıda tekli yayınladı. Albüm ve EP’leri sırası ile şöyledir:

Aynı zamanda geçtiğimiz aylarda baba olan Ozbi, kızı Ela için hazırladığı 3 şarkılık EP’sini yayınladı, şarkılar arasında en beğenilen ise ‘O Bi Karamel’ isimli şarkı oldu. 

ozbi

Konserleri

Pandemi nedeniyle konser yasaklarının kalkmasından sonra 31 Temmuz da Çeşme’de başladığı konser turnesini Eskişehir’de bitirdi. Yeni bir konser takvimi hazırlayan Ozbi’nin gideceği şehirler şöyle: 21 Eylül Manisa, 22 Eylül Isparta, 23 Eylül Uşak, 25 Eylül Kocaeli. 

Konserleri için şöyle de bir açıklama yaptı;

”Böyle bir dönemde zor şartlar altında geçinebilmek, ayakta kalmak, ekibimizi ayakta tutmak adına yapıyoruz bu konserleri. Bu süreçte biliyorsunuz ki Kültür-Sanat alanına hiç bir yardımda bulunulmadı. Özel Tiyatrolar çok zor durumda.
Müzisyenler, sesçiler, ışıkçılar, booking ve tur menajerleri, rodiler, güvenlikler, tur şöförleri, barmenler, işletmeciler ve bu alanda hizmet veren, şuan aklıma gelmeyen bütün iş kolları çok zor durumda. yardım yok, destek yok bir şekilde ayakta kalmaya çalışılıyor ve buna rağmen açık havalar yasaklanıyor, kapalı alanlara insanlar gitmesin diye algı yaratılıyor, mekanlar ağır baskı altında, gelen insanları idare etmesi zor ve yüksek cezalar kesiliyor. Hani durum cidden zor ve devlet yönetimi bildiğiniz üzere kötülüğün dışında çok da çirkin! Buna rağmen bir şekilde ayakta kalmaya devam ediyoruz.” 

Daha fazla müzik haberi içinde takipte kalın.

 

Pros
Cons
What's Your Reaction?
Efsane
2
Hay böyle işin...
0
Muazzam
2
Süper!
2
Üzdü
0
Yorumsuz
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top