Now Reading
Glee dizisinin en iyi parçaları

Glee dizisinin en iyi parçaları

glee

2009 yılından bu yana 7’den 70’e hitap eden müzikleriyle, birbirinden güzel koreografileri ve elbette sürükleyici senaryosuyla klasik haline gelen Glee dizisi, şarkılarını bizlerden mahrum bırakmamak adına dijital platformlarda ulaşılır halde tutmakta. Bu fırsattan yararlanarak içeriğimizde, Glee dizisinin en iyi 10 seslendirmesini geri sayım yaparak inceleyeceğiz.

10# I Can’t Go For That / You Make My Dreams

3. Sezonun, belki de tüm dizinin en iyi karışımlarından biri olan bu parça, listede bulunmayı gerçekten hak ediyor. Fazla söze gerek yok.

9# I Lived

Final bölümüne bu kadar uygun bir parçayı tüm Glee kadrosundan duyduktan sonra listeye girmeye kesinlikle hak kazandı.

8# Back To Black

Santana Lopez karakteri ile ünlenen oyuncu Naya Rivera, geçen ay vefat etmesiyle herkesin kalbinde bir burukluk bıraktı. “Back To Black” solosu 8. sıranın sahibi.

7# Light Up The World

Glee dizisinin orjinal teklisi olarak 2.sezon finalinde karşımıza çıkmasıyla dans etmeyi imkansız kılan parça iyinin de iyisi olduğundan 7. sırada yerini alıyor.

6# Start Me Up/ Livin On A Prayer

10. sıradaki parça için övgümü geri almak zorundayım çünkü dizideki en iyi karışım kesinlikle bu sırada yer alıyor. Bilinen erkek grubunun söylediği bir şarkıyı, birden fazla ve güçlü seslere sahip olan kadınlar seslendirince böyle bir şaheser çıkıyor ortaya.

5# Cough Syrup

Diziye 2.sezonda katılan Blaine Anderson karakterini canlandıran Darren Criss’in solosu, sahneyi izlerken ağlama garantisi veriyor. Dolayısıyla ilk 5’i hak ediyor.

4# Don’t Rain On My Parade (1. sezon)

Dizinin ilk elemelerinin ilk parçası olan “Don’t Rain On My Parade”, günümüzde hamile olan Lea Michele (Rachel Berry) tarafından seslendiriliyor. Barbra Streisand söylüyor sanarak gururla izlediğimiz bir sahnenin parçası kendisi.

3# Loser Like Me

Dizinin tüm konusunu 3-4 dakikalık orjinal bir parçada anlatmak da büyük başarı doğrusu. “Benim gibi ezik olmak isteyeceksin.” diye marş haline gelen şarkı zirveleri hak ediyor.

2# Paradise By The Dashboard Light

3. sezonun ve tüm yarışmaların en iyi şarkısı olduğu konusunda çoğu Glee fanı hemfikirdir diye düşünüyorum. Müzikal şaheser demekten vazgeçmeyeceğim.

1# Don’t Stop Believin’

Dizideki her şeyin başlangıcı olan ve tüm mesajı veren diğer bir parça, müzikal anlamda ve bizim için ifade ettiği şekilde 1. sırada yerini alıyor.

Daha fazla müzik haberi için Dinleriz’i takipte kalın.

What's Your Reaction?
Efsane
0
Hay böyle işin...
0
Muazzam
0
Süper!
0
Üzdü
0
Yorumsuz
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top