Now Reading
Gossip Girl’ün ikonik şarkıları

Gossip Girl’ün ikonik şarkıları

Gossip Girl

“Gossip Girl”, hem konu hem karakter hem de müzik seçimi olarak asla unutamayacağımız ikonik dizilerden biri. Dinlediğiniz anda gözünüze en güzel “Gossip Girl” sahnelerini getirecek olan şarkıları sizin için derledim…

1.Sezon 1.Bölüm – “Pilot Bölüm”

Serena’nın yatılı okuldan döndükten sonra ilk defa Blair ve Nate’i gördüğü sahne… İlk bölümden kalbimizi çalmıştı.

1.Sezon 4. Bölüm – “Bad News Blair”

Arkadaşlığın güzelliğini en iyi yansıtan bölümde Blair ve Serena’nın kötü bir günün ardından nasıl eğlendiklerini görünce benim bile gözlerim dolmuştu. Bu sahneyi ilk izlediğimde şarkıyı çok sevip bulmaya çalışmış fakat bulamamıştım. Neyse ki teknoloji sayesinde şarkıları bulmak daha da kolaylaştı. Sanki şarkı, bu sahne için yapılmış gibi.

1.Sezon 7.Bölüm – “Victor, Victrola”

Blair, Nate ile ayrıldıktan sonra kafa dağıtmak için Chuck’ın mekanına gidip dans pistinde dans ederken çalan bu şarkıyla hepimiz şok olmuştuk. Chuck’ın, Blair’e bakışı ve şarkının uyumu bizi bizden almıştı. Dizinin yanı sıra şarkı, tam bir disko şarkısı, dinlediğiniz anda sizi NewYork gecelerine götürüyor.

1.Sezon 10.Bölüm – “Hi, Society”

The Pierces’in “Secret” şarkısı herkese göre farklı dizilerle ikonikleşti. Melodisi,vokalleri ve sözleri sayesinde bir kere dinleyen bir kere daha dinliyor. Gossip Girl’de de bu mükemmel şarkıyı, -bence-  herkesin katılmak için iç çektiği “Cotillion” balosunda, çiftler dans ederken kullanmışlar. Dans ve entrikanın mükemmel kombini, bu anı daha da ikonikleştiriyor.

1.Sezon 18.Bölüm – “Much ‘I Do’ About Nothing”

Tüm sezon boyunca Serena’ya yapmadığını bırakmayan Georgina’dan Blair’in mükemmel bir intikam aldığı sahne… Hepimiz koca 18 bölüm boyunca bunu beklemiştik ama yine de Blair’in zekasına ağzımız açık kaldı. Şarkıya gelirsek, bana göre bu şarkı tam bir otobüs\servis yolculuğu şarkısı, dinledikçe kafanız dağılıyor. Şarkıyla sahnenin uyumundan konuşmamıza gerek bile yok sanırım.

2.Sezon 1.Bölüm – “Summer, Kind of Wonderful”

Şarkı ve sahne buram buram yaz kokuyor. Zaten “Paparazzi”, Lady Gaga’nın en ünlü şarkılarından biridir. Sahne bir partide geçiyor ve izlerken gerçekten “Vay canına!” diyorsunuz.

Bunlar gibi Gossip Girl’ün ikonik şarkılarını hazırladığımız Spotify playlistinden dinleyebilirsiniz.

Daha fazla müzik haberi için takipte kalın.

What's Your Reaction?
Efsane
2
Hay böyle işin...
0
Muazzam
3
Süper!
2
Üzdü
0
Yorumsuz
0

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top