Now Reading
Hapishanede Yatmış 10 Ünlü Müzisyen

Hapishanede Yatmış 10 Ünlü Müzisyen

mm
Hapis Justin Bieber

Bu ünlü müzisyenler, müzikte her ne kadar başarılı olsalar da hayatlarında birkaç belirli suç işlemiş ve hapiste yatmış insanlar. Kimisi ufak suçlardan tutuklanıp kısa süre sonra serbest bırakılırken kimisi ise aylarca hatta yıllarca cezaevinde tutulmuştu. Gelin hep birlikte bu isimler kimmiş inceleyelim.

10. 50 Cent

50 Cent Hapis

Hepimizin “Candy Shop” şarkısıyla tanıdığı 2000’lerin ünlü rapçisi 50 Cent; ünlü olmadan önce yanında eroin, kokain ve marş tabancası bulundurmaktan dolayı 6 ay boyunca cezaevinde kalmış.

9. Lil Kim

Lil Kim Hapis

Ünlü rapçi Lil Kim, 2005 yılında, arkadaşının silahlı çatışmaya karıştığı konusunda yargıca yalan söylediği için bir yıl boyunca hapiste yatmıştı.

8. James Brown

James Brown Hapis

Soul ve funk müziğin babası olarak anılan Amerikalı şarkıcı James Brown; hırsızlık, aşırı hız ve yanında silah bulundurma gibi suçlardan ötürü 6 yıl hapishanede yatmıştır.

7. Snoop Dogg

Snoop Dogg Hapis

Amerikan rap müzisyeni Snoop Dogg, esrar ile ilgili bir çok suçlamadan tutuklanmıştı. Daha sonra da yanında yasak olan bir silahı bulundurmasından dolayı tutuklandı.

6. Mick Jagger

Mick Jagger Hapis

Dünyaca ünlü İngiliz rock grubu The Rolling Stones’un kurucu üyesi olan Mick Jagger da uyuşturucu kullanımı yüzünden ceza alan müzisyenlerden. Kendisi bu suçtan dolayı 3 ay mahpus kalmıştır.

5. Lil Wayne

lil-wayne-hapis

2010 yılında tur otobüsünde esrar ve yasa dışı silah bulundurmaktan tutuklanan ünlü müzisyen Lil Wayne, bu suçtan dolayı 8 ay cezaevinde yatmıştı.

4. Frank Sinatra

frank-sinatra-hapisDünyaya gelmiş en başarılı ve sevilen müzisyenlerden biri olan Frank Sinatra, 1938 yılında evli bir kadınla birlikte yakalanmış. O zamanın kanunlarına göre bunun cezası hapis olduğundan Sinatra, 16  saat tutuklu kalmış.

3. Paul McCartney

paul-mccartney-hapis

Tüm zamanların en büyük müzik gruplarından biri olan The Beatles grubunun bas gitaristi Paul McCartney, 1980 yılında yanında esrar bulundurduğu için 10 gün hapis cezası almıştı.

2. Amy Winehouse

Hapis Amy Winehouse

2011 yılında aşırı dozdan hayatını kaybeden ünlü müzisyen Amy Winehouse, 2017 yılında Norveç’teyken yanında uyuşturucu bulundurmaktan tutuklanmış, sonrasında ise kefaletle serbest bırakılmıştır.

1. Justin Bieber

Hapis Justin Bieber

2010’ların ve günümüzün en ünlü şarkıcılarından biri olan Justin Bieber, 2014 yılında sarhoş araba kullanmaktan tutuklanmıştı. Tutuklandığında sadece 19 yaşında olan pop yıldızı, daha sonra serbest bırakıldı. Hapishanede çekilen fotoğrafları ise uzun süre dünya gündeminde kaldı.

 

Daha fazla müzik haberi için Dinleriz’i takipte kalın.

 

What's Your Reaction?
Efsane
2
Hay böyle işin...
0
Muazzam
2
Süper!
3
Üzdü
0
Yorumsuz
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top