Now Reading
Henüz Keşfedilmemiş 5 Türkçe Grup

Henüz Keşfedilmemiş 5 Türkçe Grup

mm
yoköyle - Dinleriz

1. Dedublüman

Durun, durun. Sakın bırakmayın okumayı. Grup isminin karışık gelmiş olması sizi yanıltmasın. Dedublüman aslında kişinin, aynı anda iki ayrı yerde biri yoğun, diğeri süptil maddelerden oluşan iki bedene sahip olmasıdır. Bu isim nasıl geldi, nereden geldi akıllarına bilemeyiz, ama 4 kişiden oluşan bu grubun bir kısmı cover olmak üzere toplamda 14 şarkıları bulunmakta. Lafı uzatmadan sizi en çok dinlenen şarkıları ile baş başa bırakıyorum.

“Gamzedeyim, Deva Bulmam” cover’ı 113 bin dinlenmiş.

2. Anavarza

Anavarza mı? Yine muhtemelen çoğu kişiye değişik gelen bir grup ismiyle karşınızdayım! Nedir bu Anavarza?

Anavarza, Adana’da bir kale ve aynı zamanda küçük bir antik kenttir. Peki bu isim 4 üyesi bulunan Anavarza’nın aklına nasıl geldi? Benim bu yazının yazarı olarak konserlerine gitme, aynı zamanda onlarla bir gün geçirme fırsatım oldu. Masa tenisinden tutun da birçok etkinlik yaptık, sohbet ettik. Adanalı oldukları, Anavarza Kalesi’ni de çok sevdikleri için ve daha önce kullanılmamış, özgün bir isim olduğu için Anavarza’yı uygun görmüşler. Bence de muazzam bir isim olmuş.

En çok dinlenen şarkıları olan “Aşk Yok Diyorsan”, YouTube’da 34 bin dinlenmiş. Üstelik bir şarkıları da Netd Müzik YouTube hesabında paylaşılmış.

3. Kadro

Kadro, 4 erkek üyeden oluşan tatlı mı tatlı bir grup. 4 üyesi de henüz lise eğitimi alıyorlar ve 2 tane single’ları bulunmakta. Bu yıl içinde üçüncüyü de çıkarmayı düşünüyorlar. En çok dinlenen şarkıları ise “Kıyamet Kopsa Bile”. YouTube’da 10 bin, Spotify’da tam 60 bin dinlenmiş olan bu şarkının daha fazla dinlenmeyi hak ettiğini düşünüyor, sizleri bu müthiş şarkı ile baş başa bırakıyorum.

4. Yok Öyle Kararlı Şeyler

Yok Öyle Kararlı Şeyler, bahsettiğim diğer gruplara nazaran daha çok bilinen bir grup. 5 kişiden oluşan bu grubun 12 şarkısı bulunmakta. Tarzları o kadar tatlı ki, sizinle de paylaşmaktan mutluluk duyarım. En çok dinlenen şarkıları olan “Bir Sherlock Değilsin”, tamı tamına 706 bin izlenmiş.

5. Boş Boş Bakanlar

Boş Boş Bakanlar grubu, Kaan Yetil ve Erkan Taş olmak üzere 2 kişiden oluşuyor. Bu minik ama harikalar yaratan grubun kendi YouTube kanallarında (Boş Boş Bakanlar) 16 şarkısı bulunmakta. En çok izlenen ve klibi ile birçok kişiyi büyüleyen “Senin Adın Akdeniz” şarkısı, kendi YouTube kanallarında olmasa da  173 bin izlenmiş.

Daha fazla müzik haberi için takipte kalın.

What's Your Reaction?
Efsane
6
Hay böyle işin...
0
Muazzam
3
Süper!
2
Üzdü
0
Yorumsuz
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top