Now Reading
Instagram, Madonna’nın paylaştığı videoyu niye kaldırdı?

Instagram, Madonna’nın paylaştığı videoyu niye kaldırdı?

mm
madonna

Sizi uyaralım, eğer Instagram’da  “America’s Frontline Doctors” adlı bir grubun COVID-19 ile ilgili videolarını paylaşırsanız, videonuz kaldırılır. 28 Temmuz Salı günü, Madonna kendi Instagram profilinde, COVID-19 hakkında insanları bilgilendirmek amacıyla bir video paylaştı fakat video yanlış bilgiler içerdiği gerekçesiyle Instagram’ın bağımsız olarak çalışan, metindeki bilgilerin doğruluğunu kontrol etmekle görevli olan kişiler tarafından kaldırıldı.

“Videoyu, COVID-19 ile ilgili doğru olmayan önlemler, metotlar ve tedaviler iddia ettiği için kaldırdık.” diyor Instagram’ın sözcüsü Raki Wane. “Videoyu gören, tepki veren, altına yorum yapan ve paylaşan kişilere, virüs hakkında doğru bilgilendirme yapılacaktır.”

Ayrıca Wane, bunun sadece Madonna’ya özel olmadığını, Instagram ve Facebook gibi platformlarda da bu grubun videolarının kaldırılacağını belirtti.

Peki  bu video neydi ve niye bu video hakkında bu kadar ciddi önlemler alındı? Öncelikle Madonna, bu videoyu paylaştığında altına: “Gerçek, bizi özgür kılacaktır.” yazdı. Yani, bu videonun paylaşılmadığını ve bazı insanların gerçeği duymak istemediğini söylüyor. Açıklamanın diğer kısmında, videoda olan doktorlardan  Stella Immanuel’in, COVID-19 için aşıyı bulduğunu söyledi. Stella’yı, takipçilerine kahramanı olarak tanıttı.

Madonna and Stella

BBC’ye göre, video kaldırılmadan önce Annie Lennox’un altına yorum olarak: “Bu bir delilik! Böyle tehlikeli bir saçmalığı doğru bulduğuna inanamıyorum. Umarım hesabın hacklenmiştir de sonrasında açıklama yapabilirsin.” yazdığını söyledi.

Stella Immanuel, bir doktor ve Houstan’da doğmuş siyasi temsilci. Kariyeri boyunca, kulağa oldukça çılgın gelen teorilerde bulunmuş ve insanlar da buna bir şekilde inanmış. Söylediği şeylerden birkaçı şöyle: “Bir kadın, rüyasında büyücüler ve şeytanlar tarafından hamile kalabilir.” Yetkililerin ciddi önlem aldığı ve kaldırmaya çalıştığı bu videoda hidroksiklorokin gibi daha ismini yazamadığım maddelerle, virüse sahip olan insanları iyileştirdiğini iddia etmiş. Fakat sonrasında bu maddenin insanlara yardımcı olmadığı, hatta insanlara sağlık problemleri açtığı kanıtlanmış.

Buna ek olarak, aynı videonun farklı versiyonlarını, Amerika’nın cumhurbaşkanı Donald Trump da  Twitter’da paylaşmıştı. Twitter, bu videoyu hızlıca kaldırmış ve Trump’ın 12 saat tweet atmasını yasaklamıştı.

skynews donald trump 5052598 - Dinleriz

Daha fazla müzik haberi için takipte kalın.

What's Your Reaction?
Efsane
0
Hay böyle işin...
0
Muazzam
0
Süper!
0
Üzdü
0
Yorumsuz
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top