Now Reading
İntihar ederek aramızdan ayrılan 7 müzisyen

İntihar ederek aramızdan ayrılan 7 müzisyen

mm
chester bennington

Simone Battle

Simone Sherise Battle, Amerikalı şarkıcı ve oyuncudur. GRL isimli bir müzik grubunun üyesi olan Battle, X Factor isimli yarışma programında gösterdiği başarıyla finale kalmış ve sonrasında başarılı bir müzik kariyerine başlamıştır.

17 Haziran 1989 doğumlu 25 yaşındaki Amerikalı pop şarkıcısı Simone Battle, 5 Eylül 2014 tarihinde Los Angeles’daki evinde intihar ederek hayatına son vermiştir. Simone Battle’ın hayatına son vermesi müzik dünyasını yasa boğmuştur.

Battle’ın X Factor performansı;

Chester Bennington

Chester Charles Bennington, Grey Daze, Linkin Park, Stone Temple Pilots ve Dead by Sunrise gruplarının solistliğini yapmış Amerikalı müzisyendir.

Chester Bennington 20 Temmuz 2017’de saat 09:00 sıralarında Kaliforniya’daki evinde kendisini asmış bir şekilde bulundu. Linkin Park’taki arkadaşı Shinoda da ölümü Twitter hesabı üzerinden saat 12:00 sıralarında attığı bir tweet ile doğrulamış ve

“Şok içindeyim ve paramparça hissediyorum ama bu doğru. Resmi bir açıklama elimize gelince duyurulacak.”

açıklamasını yaptı.

Bennington’un ölümü, yakın arkadaşı Chris Cornell’in 53. doğum günüydü. Cornell de iki ay önce kendini asarak intihar etmişti. Bennington, Cornell’in ölümü hakkında Instagram’da,

“İçinde sensiz bir dünya düşünemiyorum.”

yorumunu yapmıştı. Ünlü şarkıcı geriye bizlere efsane şarkılar bıraktı.

Chester Bennington’dan Rolling In The Deep yorumu;

Leslie Cheung

Leslie Cheung Kwok-wing, 12 Eylül 1956 doğumlu Hong Konglu şarkıcı ve oyuncudur. Muazzam derecede başarılı bir film ve müzik kariyerini bir araya getirerek yaptığı işlerle, Cantopop müziğinin kurucu atalarından biri olarak sayılır.

Sayısız ödülün sahibi olan Cheung’un başarıları sadece Hong Kong’la sınırlı değil. Başta Tayvan, Singapur, Malezya, Çin, Japonya ve Güney Kore olmak üzere Asya’nın birçok yerinde hayran sahibidir. Japonya’da tam 16 tane konser düzenlemiş olan ilk ve şu ana kadar tek yabancı şarkıcı, ve Kore’deki en çok satan Çince pop sanatçısı olma rekorunun sahibidir. 2010’da “Tüm Zamanların En İkonik Müzisyenleri” sıralamasında Michael Jackson ve The Beatles’dan sonra üçüncü sırayı kazandı.

1 Nisan 2003 tarihinde Cheung, Hong Kong’daki Mandarin Oriental otelinin 24. katından atlayarak intihar etti. Bıraktığı intihar mektubunda Cheung, depresyonla mücadele ettiğini yazdı.

Leslie Cheung’in canlı performansı;

Chris Cornell

Christopher John Boyle, 20 Temmuz 1964 Seattle doğumlu Amerikalı müzisyen ve vokalistir. Soundgarden’ın vokalistiyken, Soundgarden’ın dağılmasından sonra Audioslave grubunu kurmuştur. 2007 yılında Audioslave’in dağılması ile solo kariyerine devam etmiştir. 2010 yılında grunge efsanesi Soundgarden’a geri dönme kararı almıştır. VH1’nın 90’ların en iyi 100 şarkısı listesinde ise “Black Hole Sun” 25. oldu. 2012 yazında Soundgarden The Avengers soundtrack’i için “Live to Rise”ı besteledi. Bunlar gibi daha çok şarkısı ve ödülü bulunmaktadır.

Şarkıcı 18 Mayıs 2017 tarihinde ABD’nin Detroit kentinde 52 yaşında ölü olarak bulunmuştur.

Soundgarden’in en sevilen şarkılarından biri;

Dalida

Iolanda Cristina Gigliotti, 17 Ocak 1933 Kahire doğumlu İtalyan asıllı şarkıcı ve sinema oyuncusudur. Kariyerini vatandaşlığına geçtiği Fransa’da yapmıştır. 55 altın plak alan Dalida aynı zamanda “elmas plak” verilen ilk şarkıcıdır. Güzelliğine rağmen, ilk filmlerinde pek başarılı olamadı ama varyete şovlar ve kabarelerde Fransızca, İtalyanca, Arapça ve diğer dillerde şarkılar söyledi. Dalida sahne adıydı. Dalida şarkılarını, Fransızca, İtalyanca, Arapça, Almanca, İspanyolca, İbranice, İngilizce, Danca, Japonca ve Yunanca olarak 10 dilde icra etmiştir. Kariyerinde 500 Fransızca şarkı bulunmaktadır. Bunların 200’ü İtalyancaya, 300’ü ise diğer dillere çevrilmiştir. Dünya çapında 150 milyon albüm satmıştır. Aynı zamanda pek çok ödül kazanan Dalida 55 kez Altın Plak almıştır.

3 Mayıs 1987’de Montmartre’daki evinde aşırı dozda uyku ilacı alarak intihar etmiştir.

Geriye bıraktığı notta;

“Hayat artık çekilmez hale geldi. Beni affedin.”

yazıyordu.

Dalida’nın sayısız eserlerinden biri;

Jill Janus

Jill Janus, 2 Eylül 1975 doğumlu Amerikalı kadın rock şarkıcısıdır. 2009’da kurulan Amerikan rock müziği grubu “Huntress” kurucu üyesi ve baş solistiydi. Daha önceki kariyerinde “The Starbreakers” ve “Chelsea Girls” gruplarıyla beraber müzik yapmıştır.

Jill Janus 14 Ağustos 2018’de Portland, Oregon’da kendisi asarak 42 yaşında yaşamına son vermiştir.

Ürkütücü tarzıyla dikkat çeken Huntress grubu;

Brianna Lea Pruett

Brianna Lea Pruett, 18 Ocak 1983 Kaliforniya doğumlu Amerikalı şarkıcı, şarkı sözü yazarı, müzisyen, ressam, şair ve fotoğrafçıdır.

Kaliforniya’da girdiği depresyon sonucu intihar ederek 32 yaşında yaşamına son verdi.

Pruett’in solo gitar performansı;

 

Değerli vaktini ayırdığın için teşekkürler. Mutluluğun hiç peşini bırakmaması dileğiyle…

En güzel müzik içerikleri ve en güncel haberler için takipte kal.

What's Your Reaction?
Efsane
1
Hay böyle işin...
0
Muazzam
0
Süper!
0
Üzdü
0
Yorumsuz
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top