Now Reading
48. İstanbul Müzik Festivali dijital ortamlardan izlenebilecek

48. İstanbul Müzik Festivali dijital ortamlardan izlenebilecek

mm
istanbul müzik festivali

Her yıl haziran-temmuz aylarında, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından gerçekleştirilen İstanbul Müzik Festivali, pandemi nedeni ile ertelenmişti. Bu yıl 48’incisi düzenlenecek olan festival, ”Beethoven’ın Aydınlık Dünyası” teması etrafında şekillenecek ve 18 Eylül – 5 Ekim 2020 tarihleri arasında dijital ortamlardan yayımlanacak.

istanbul müzik festivali

Programda, izleyicili konser de yer alıyor

Covid-19 şartlarına özel olarak bu yıl dijital olarak gerçekleştirilecek festival, bir güne mahsus olmak üzere izleyicili bir konser de verecek. Bu konserde ise Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), 19 Ağustos Çarşamba akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sahneye çıkacak. Fakat konserde COVİD-19 tedbirleri sebebiyle sınırlı sayıda izleyici yer alabilecek. Festival programındaki tüm konserlerin kayıtları, video formatında dijital ortamda yayımlanacak ve fiziki konserlere oranla daha erişilebilir bilet fiyatlarıyla, Türkiye’nin her yerinden ve yurt dışından sanatseverlere ulaşabilecek.

48. İstanbul Müzik Festivali konserlerinin çekimleri, aralarında Wiener Akademie, Bilkent Senfoni Orkestrası, Kheops Ensemble, Philharmonix, Beethoven Trio Berlin, Borusan Quartet, Semplice Quartet gibi topluluklar ve Thomas Hampson, Bülent Evcil, Derya Türkan, Yurdal Tokcan, Gökhan Aybulus, Ezgi Karakaya gibi solistlerin de bulunduğu isimlerle, hem İstanbul’da hem de Avrupa’nın çeşitli şehirlerindeki tarihi mekânlarda sürmekte.

Festival, programındaki konserleri yüksek görüntü ve ses kalitesiyle, en güvenli şekilde sanatseverlere ulaştırmayı hedefliyor.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

What's Your Reaction?
Efsane
1
Hay böyle işin...
0
Muazzam
0
Süper!
1
Üzdü
0
Yorumsuz
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top