Now Reading
Jimmy Page, Led Zeppelin’in tekrar bir araya gelmeyeceğini söyledi

Jimmy Page, Led Zeppelin’in tekrar bir araya gelmeyeceğini söyledi

mm
Led Zeppelin

Efsanevi İngiliz Rock grubu Led Zeppelin hakkındaki “geri dönüş” dedikoduları tabii ki bitmek bilmiyor.

İstisnasız her yıl Led Zeppelin’in tonla para karşılığında bir konser veya festival için tekrar birlikte çalacağı dedikoduları çıkıyor. En son çıkan dedikodu ise grubun 2019 Glastonbury Festivali için bir araya geleceğiydi fakat hepimizin de görebildiği gibi bu gerçekleşmedi.

Peki bir konser için Led Zeppelin’in gerçekten bir araya gelme olasılığı var mı?

Grubun gitaristi Jimmy Page‘in BBC Radio 2‘da söylediklerine göre grubun tekrar bir araya gelme ihtimali söz konusu değil.

Page, aslında grubun 2007 yılında O2 Arena‘daki geri dönüşlerinin ardından aynı yıl içinde bir tur yapma planlarının olduğunu ama bir türlü bir araya gelemediklerini belirtti.

“O2 Arena zamanında biz -ben, John Paul Jones ve Jason Banham- daha fazla konser tarihinin belirleneceğini düşünmüştük, hayır aslında sadece düşünmemiştik, ilk başta direkt olarak bize daha fazla konser olacağı söylenmişti. Gerçekten de konserlerin O2’den sonra yapılması çok iyi olurdu çünkü O2 için o kadar çok emek verdik ki kendimizi kelimenin tam anlamıyla bu işe adadık, anladın mı? Fakat maalesef beklediklerimiz olmadı.

O zamanlarda gerçekten çok büyük bir konserden bahsediyorduk ama bu 2007 yılında kaldı. Zaman geçiyor, anlarsın ya.

Sanki gelecekte de başka bir tur yapmayacakmışız gibi hissediyorum. The Rolling Stones da hayranların bunu ne kadar çok sevdiğini ve istediğini biliyor aslında sadece onlar değil, Led Zeppelin hayranlarının da bu konuda ne kadar istekli olduklarını görebiliriz. Fakat maalesef The Rolling Stones’un aksine Led Zeppelin geri dönmeyecekmiş gibi görünüyor.”

Page, bu haftanın başında da gitarında onun bulunduğu Scarlet adlı The Rolling Stones şarkısının yayımlanacağını söylemişti.

İşte “Scarlet”:

Daha fazla müzik haberi için takipte kalın.

What's Your Reaction?
Efsane
0
Hay böyle işin...
0
Muazzam
0
Süper!
0
Üzdü
1
Yorumsuz
0

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top