Now Reading
Kanye West ABD başkanlık seçiminde aday olacağını söylüyor

Kanye West ABD başkanlık seçiminde aday olacağını söylüyor

mm
Kanye West

Kanye West 2020’de ABD başkanı olmak için şu andaki Amerika başkanı Donald Trump ile başa baş yarışacağını iddia etti. Kanye, 5 Temmuz 2020 tarihinde kendi resmi hesabından attığı bir tweet ile şunları söyledi:

Biz şimdi Amerika’ya; tanrıya güveneceğimize, vizyonumuzu birleştireceğimize ve geleceğimizi inşa edeceğimize dair söz vermeliyiz. ABD başkan adayı olacağım!

Kanye West, dikkate değer bir destek gördü

Kanye, yeni şarkısının tanıtımını yaparken planlarını paylaştı ve aynı zamanda “God’s Country” adlı yeni bir albüm yayımlayacağını da duyurdu. Hayranları hemen daha önce de tanıtımlarını yapar iken politikal projelere karışmış sanatçıya müziğinde ve işinde desteklerini paylaşmaya başladılar. Ayrıca geçen günlerde West ile beraber fotoğraflanan Tesla CEO’su Elon Musk da, Kanye’ye sosyal medya üzerinden “Tüm desteğim seninle.” şeklinde yanıt verdi.

Şimdiye kadar olanlara bakıldığında, Kanye’nin asıl amacı başkan olmak değil de tanıtım yaparken gündemde olmakmış gibi görünüyor. Çünkü sanatçı henüz başkan adayı olmakla ilgili gerçek bir adım atmadı. Seçimlere sadece dört ay kaldığından Kanye, Federal Seçim Komisyonu üyeliğini başlatmalı, bir kampanya platformu sunmalı, kasım seçimlerine girebilecek kadar çok oy toplamalı ve daha fazlası için ciddi anlamda uğraşmalı. Ayrıca daha şimdiden birçok eyalette bağımsız aday olarak başvurmak için son tarih geçti, yani Kanye West de adaylık hakkını kaybetti. Sanatçı yine de dikkate değer bir destek kazanmayı başardı.

Bakalım ilerleyen günlerde konu ile ilgili gelişmeler ne yönde olacak. Hep birlikte göreceğiz. Daha fazla müzik haberi için bizleri takipte kalın.

What's Your Reaction?
Efsane
0
Hay böyle işin...
0
Muazzam
1
Süper!
1
Üzdü
0
Yorumsuz
3

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top