Now Reading
Little Mix’in hikayesi

Little Mix’in hikayesi

104367876 little mix main - Dinleriz

Little Mix, İngiliz 4 kızın X-Factor’e solo olarak katılıp Bootcamp (Acemi Kampı) aşamasında başarısız olduktan sonra jüri üyelerinden Kelly Rowland’ın seçmelerde onları bir kız grubunda görmek istediğini söyledi. Grupça daha başarılı olacaklarını düşünen eski isimiyle Rhythmix, yollarına bu şekilde devam etmiş ve 2011’den beri mükemmel harmonileriyle playlistlerimize renk katmıştır. Gelin bu grubun tarihini ve üyelerini daha detaylı olarak inceleyelim…

Grup olarak, grup ismine yarışmalarının 4. haftasında şu anda bildiğimiz Little Mix ismine karar vermişlerdir. Kızlar yarışma esnasında Jessie J’in davetiyle konserde şarkıcıya eşlik etmişler ve çeşitli galalara katılıp performanslarını sergilemişlerdir. X-Factor tarihinin kazanan ilk müzik grubu olan Little Mix, yarışmanın 8. sezonunda yer almaktadır. Finalde Marcus Collins – Cannonball şarkısı ile zafer elde etmiştir. Daha sonra şarkıyı stüdyoda kaydederek ilk single parçalarını yayımlamışlardır. Tulisa Contostavlos tarafından akıl hocalığı yapılan Little Mix, müzik tarihinde birçok kez rekor kırmıştır.

 • 2012 yılı Kasım ayında ”DNA” adlı ilk stüdyo albümünü yayımlayan grup ilk albümleri olmasına rağmen büyük başarılar elde etti.
 • 2. stüdyo albümü olan ”Salute” 2013 Kasımda yayımlandıktan sonra Little Mix grubu, ayrıca ‘Sports Relief’ için ‘Word Up’ şarkısını coverlayarak Liberya için 57 milyon dolar bağışta bulunmuştur.
 • 2015 yılının Kasım ayında 3. albümleri olan ”Get Weird yayımlandı. Neredeyse 1,5 milyon satış yaptı ve son 10 yılın en çok satan Batılı kız grubu albümü oldu.
 • Kızların 4. albümü olan “Glory Days” 2016 Kasım ayında yayımlanmasıyla 5 ayda dünya çapında 1 milyon sattı. Turlarda ise ayrı ayrı başarılar elde etti.
 • Grup 5. albümünü hayranların sürekli ”LM5 nerede?” demesi üzerine “LM5″ olarak adlandırmıştır. Albüm satışları rekorlar kırarak bu kadar yüksek tur başarısı getiren ilk kız müzik grubu olarak tarihe geçmiştir.
 • Little Mix, tüm albümleri 500.000 saf satışa ulaşmış olan tek kız grubudur.
 • Henüz 6. stüdyo albümü yok fakat LM5 sonrası ”Bounce Back” ve ”Break Up Song” isimli iki parça yayımlamışlardır.

Üyeler;

 • Perrie Louise Edwards:

10 Temmuz 1993 doğumlu Perrie Edwards, İngilterelidir. Annesinin adı Debbie, ağabeyinin adı Jonniedir. Caitlin isminde, annesinin 2. evliliğinden kendinden 7 yaş küçük kardeşi vardır. Yarışmaya Alanis Morissette’in “You Oughta Know” şarkısıyla katıldı. Alex Oxlade-Chamberlain isimli ingiliz futbolcuyla 2017 yılından beri mutlu bir ilişki sürüyor.

 • Jesy Louise Nelson:

14 Haziran 1991 doğumlu Jesy Nelson, Romford, Londralıdır. Annesinin adı Janicetir. Jonathan ve Joseph adlı iki erkek kardeşi vardır. Yarışmaya Jazmine Sullivan’in “Bust Your Windows” şarkısıyla katıldı. Chris Hughes ile yeni ayrılmışlardır.

 • Leigh-Anne Pinnock:

4 Ekim 1991 doğumlu Leigh-Anne Buckinghamshirelidir. Annesinin adı Deborahdır. Anne ve babası 2009 yılında boşanmıştır. Sarah ve Sian-Louise adında iki kız kardeşi vardır. Yarışmaya Rihanna’nın ”Only Girl’’ şarkısı ile katıldı. Leigh, geçtiğimiz aylarda Andre Gray isimli bir ingiliz futbolcuyla nişanlanmıştır.

 • Jade Thrilwall:

26 Aralık 1992 doğumlu Jade, South Shieldslıdır. Annesinin adı Normidir. Karl isimli bir ağabeyi vardır. Yarışmaya The Beatles’dan “I Want to Hold Your Hand” şarkısıyla katılmıştır. En son The Struts grubundan Jed Elliott ile 2019 Temmuz ayına kadar süren bir ilişkisi olmuştur.

What's Your Reaction?
Efsane
2
Hay böyle işin...
0
Muazzam
1
Süper!
4
Üzdü
0
Yorumsuz
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top