Now Reading
Miley Cyrus vs Nicki Minaj

Miley Cyrus vs Nicki Minaj

mm
Miley Cyrus vs Nicki Minaj

Herkes, Miley Cyrus ve Nicki Minaj ikilisinin aralarının yıllardır bozuk olduğunu biliyor. Birbiriyle çok  iyi geçinemeyen iki şarkıcı daha. Peki gerçekten ne oldu ve tartışma nereden çıktı? Neden bu kadar büyüdü?

Miley Cyrus vs Nicki Minaj

Aslında 2013-2014 yıllarında Nicki Minaj ve Miley Cyrus’ın arası o kadar kötü değildi. Beraber stüdyoya giriyorlar, Instagram üzerinden birbirine espriler gönderiyorlardı. Sonrasında ise 2015 yılında Nicki Minaj’ın şarkısı Anaconda, Video Müzik Ödülleri’nde aday gösterilmeyince şarkıcı, buna Twitter’dan büyük bir tepki gösterdi.

Nicki Minaj Tweet

“Diğer kızlar rekor kıran ve kültürü etkileyen bir video çıkardığında aday gösteriliyor.”

Nicki Minaj Tweet

“Eğer müzik videon zayıf kızları övüyorsa o zaman ‘Yılın Videosu’ kategorisine aday gösterilirsin.”

Fakat bu tweetlerin sonrasında Miley değil, Taylor Swift üstüne alındı ve şu yanıtı verdi:

Taylor Swift tweet

“@NICKIMINAJ Seni desteklemekten ve sana sevgi göstermekten başka hiçbir şey yapmadım. Senin gibi, kadınları birbirine düşürmedim. Belki erkek adaylardan biri senin yerini aldı.”

Sonrasında ise Taylor yanlış anladığı ve üstüne alındığı için Nicki Minaj’dan özür diledi. Sonrasında bir röportajda Miley Cyrus’a bu tweetler ile ilgili ne düşündüğü sorulunca Miley şu yanıtı verdi:

“Eğer işinde dürüst isen ve olaylara sevgiyle yaklaşıyorsan, insanlar seni duyar ve ben fikrine saygı duyarım. Ama olaylara nefretle yaklaştığın için fikrine ve bunu ifade edişine saygı duymuyorum. Ve senin gösterdiğin nefret ‘Arkadaşlar ortada bir sorun var ve ben buna aşırı sinirliyim.’ şeklinde değildi. Sen bu olayı tamamen kendine çevirdin. Yanlış anlaşılmak istemem ama ‘VMA ödülümü almadım.’ gibi çıktı bu ses. Onun yerine ‘Bence aday gösterilmek önemliydi çünkü her vücut tipine sahip kadına hitap edilmeliydi.’ diyebilirdin.”

Tabii ki Nicki Minaj geri kalmıyor ve Miley Cyrus’a cevabını 2015 yılındaki Video Müzik Ödülleri’nde ödülünü alırken veriyor:

Nicki Minaj

“Geçenlerde basına; hakkımda birçok şey söyleyen or*spu Miley, hayırdır?”

Miley ise şu yanıtı veriyor:

Miley Cyrus

“Hepimiz bu sektördeyiz, hepimiz röportajlar veriyoruz ve hepimiz işleri nasıl manipüle ettiklerini biliyoruz. Tebrikler, Nicki.”

Sonrasında ise, bu kavganın üzerinden uzunca bir süre geçtikten sonra Miley Cyrus geçen sene çıkardığı “Cattitude” şarkısında Nicki’ye diss niteliğinde olan sözleri söylüyor:“I love you Nicki but I listen to Cardi.” Yani “Seni seviyorum Nicki ama Cardi’yi dinliyorum.” diyerek Nicki Minaj ve Cardi B kavgasında tarafını belli ediyor.

Nicki Minaj, Miley’nin bu şarkısını duymuş olması gerekiyor ki bir radyo programında konu Miley’e geldiğinde şu sözleri söylüyor;“Korkak tavuklar, kraliçe hakkında hiçbir halt söyleyemez. Öncelikle, bir röportajda ortada hiçbir sebep yokken bana saygısızlık eden oydu.”

Bundan sonrası bu ikilinin arası biraz durgunlaşıyor. Miley Cyrus’ın, Nicki’ye yeni bir diss şarkısı yazdığının dedikoduları çıkmıştı fakat ortada hala kesin bir şey gözükmüyor. İlerleyen zamanlarda ne olacağını, bu ikilinin sevenleri merakla bekliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

What's Your Reaction?
Efsane
0
Hay böyle işin...
0
Muazzam
1
Süper!
0
Üzdü
0
Yorumsuz
1

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top