Now Reading
”Nota okumayı öğrendiğimde okuma yazma bilmiyordum.”

”Nota okumayı öğrendiğimde okuma yazma bilmiyordum.”

mm
haber 20190422120401 - Dinleriz

Geçtiğimiz günlerde, Rusya’da “St. Petersburg Piyano Festivali” düzenlendi. Piyanist Can Saraç (13), “Young Stars” kategorisinde birinci olup, gelecek yıl gerçekleşecek olan büyük finalde yarışmaya hak kazandı.

7. sınıf öğrencisi olan Can Saraç, Florya Uğur Koleji’nde öğrenim görmekte. Aynı zamanda, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda görev yapan Dr. Melina Kuyumcu’nun piyano sınıfında. Can, piyanoya 4 yaşında özel bir sanat okulunda eğitim alarak başlamış. O günden bugüne piyano konusunda kendini oldukça geliştiren Can, bir siteye verdiği röportajda:

”Dört yaşında özel bir sanat kurumunda piyano eğitimi almaya başladım. Birkaç ay sonra öğretmenim Cem Cücenoğlu, anneme müzik kulağımın çok iyi olduğunu ve konservatuvar eğitimi almamın çok faydalı olacağını söylemiş. Annem de beni İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı giriş sınavlarına kaydettirdi. Sınavı kazandım ve böylece beş yaşında, konservatuvar yuva sınıfına Volkan Akkoç’un solfej öğrencisi olarak dahil oldum. Nota okumayı öğrendiğimde henüz okuma yazma bilmiyordum.”

cümlelerini kurdu.

ABD’de ve Avrupa’da da birincilik ödülleri alan genç müzisyen Can, gelecekte oldukça başarılı bir piyanist olacağa benziyor. Kim bilir, belki de ikinci bir Fazıl Say yetişiyordur.

Daha fazla müzik haberi için takipte kalın.

What's Your Reaction?
Efsane
2
Hay böyle işin...
0
Muazzam
1
Süper!
0
Üzdü
0
Yorumsuz
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top