Now Reading
One Direction nasıl kuruldu? Ve yeniden!

One Direction nasıl kuruldu? Ve yeniden!

mm
one direction

Britanya’da birbirinden habersiz olarak yaşayan, şarkıcı olma hayali ile yanıp tutuşan 5 genç, İngiltere’de yayımlanan ”The X Factor” adlı yarışmaya, 2010 yılında katılıp şanslarını denemeye karar verdiler. Liam, yarışmanın 5. sezonuna 2008 yılında, büyük umutlarla katılmıştı fakat yarışmanın yapımcılarından ve jürilerinden biri olan Simon Cowell, 14 yaşındaki Liam’a, yaşının küçük olduğunu, iki yıl sonra gelip şansını tekrar denemesi gerektiğini söyledi.

2 yıl sonra yarışmanın 7. sezonunda Niall Horan, Liam Payne, Louis Tomlinson, Harry Styles ve Zayn Malik isimli bu beş genç, yarışmanın ilk aşamasını başarıyla geçtiler ancak daha sonra yarışmanın erkekler kategorisinde beşi de yenilgiye uğradı. Elenmelerinden birkaç dakika sonra beşli tekrar çağrıldı ve yarışmaya grup olarak devam etmelerinin uygun görüldüğünün haberi verildi. Bu ani kararın sahibi, yarışmanın konuk jürisi Nicole Scherzinger‘di. Beşli, 23 Temmuz 2010 tarihinde, saat 20.22’de bir grup haline geldi ve yarışmaya devam etti. Çabalara rağmen çocuklar yarışmayı 3. olarak bitirdiler ve gruplarının adını ‘One Direction’ olarak belirlediler.

one direction

Bu talihsiz yenilgi grubu ve hayranları yıldırmamış, aksine One Direction’ı Britanya haricinde dünyada da ünlü bir müzik grubu haline getirmek için daha da çok çalıştırmıştır.

Grup, 2011 yılında Brit Ödül Töreni’nde ‘En İyi İngiliz Teklisi’ ödülünü aldı. Bir sene sonra gerçekleştirilen ‘o2 Arena’ konserlerinin biletleri 15 dakika içinde tükendi ve yoğun istekler üzerine yeni konser planları yapıldı. Bu ve bunlar gibi büyük başarılarla geçen 5 yılın ardından Zayn Malik, 26 Şubat 2015 tarihinde kariyerine solo olarak devam etme kararı aldı ve gruptan ayrıldı.

Zayn’in vedasından sonra One Direction, 5. albümleri olan ‘Made In The A.M.”i çıkardılar. 2015 yılının sonunda grup ani bir ara verme kararı aldı ve bu karar milyonlarca hayranı hayal kırıklığına uğrattı. Grup o günden bu güne, hala geri dönme kararı almadı ve her biri kariyerlerine solo olarak devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerdeyse hayranlarını mutlu edecek bir haber verdiler. Grubun 10. senesi anısına bir etkinlik düzenleme kararı aldıklarını duyurdular.

Daha fazla müzik haberi için takipte kalın.

What's Your Reaction?
Efsane
0
Hay böyle işin...
0
Muazzam
0
Süper!
1
Üzdü
0
Yorumsuz
1

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top