Now Reading
Rehabilitasyondan sonra Selena Gomez (2017-2020)

Rehabilitasyondan sonra Selena Gomez (2017-2020)

EEA28F9F 4594 4E4D B1C9 A40AD67B92CE - Dinleriz

Selena Gomez bildiğimiz gibi Lupus hastalığı nedeniyle “Revival Turu”nu iptal etmiş, yakın arkadaşı Francis’in ona böbrek bağışından sonra ise bir süre müziğe ara vermişti. Selenatorların dönüşünü beklemesinin ardından rehabilitasyon haberi sadece hayran kitlesinin değil, hepimizin kalbini kırdı. Uzun süre Lupus hastalığının tedavi sürecinde yan etki olarak anksiyete ile savaşan Gomez, güçlü durmayı başarıp aramıza katıldı.

2016 yılında yaklaşık iki ay rehabilitasyon merkezinde tedavi gören başarılı şarkıcı Selena Gomez, bu süreçten sonra neler yaptı? Gelin beraber inceleyelim.

Mayıs 2017: Bad Liar

5 Mayıs’ta geri sayım başlatan Selena Marie Gomez’in sayım sonunda “Bad Liar” isimli teklisi yayımlandı. “Bad Liar”ı günümüzde ulaşılır olan “Rare” albümünde bulunacağını düşündük fakat bağımsız bir tekli olarak kaldı.

Temmuz 2017: Fetish

“Bad Liar” klibinin sonunda yeni teklisinden ufak bir parça yayımlayan müzisyen, “Fetish”i bizlere Gucci Mane iş birliği olarak armağan etti. İkonik klip sırasında yine müzisyen The Weekend yani Abel ile çıktığını da dipnot geçmek isteriz. O şeftali emojili yorumları unutamıyoruz.

Ekim 2017: Wolves

Sevdiceği için kurtları; ormanları ve daha fazlasını aşabileceğini Marshmello işbirliğinde bizlere belirten Selena Gomez, şarkıyı uzun süre akıllarda bırakarak Marshmello’nun en başarılı iş birliklerinden biri olarak müzik tarihine geçti.

Mayıs 2018: Back To You

Zorbalık görenlere ilham olması için yapımında büyük rol oynadığı “13 Reasons Why” dizisi için çıkardığı “Back To You” teklisi, hem klibi hem de büyük başarılarıyla yine müzik tarihine kalıcı bir şekilde kazındı.

Eylül 2018: Taki Taki

Şunu söylemeliyim ki iş birliği grubu değil bu devler ligi. Dj Snake öncülüğünde; Cardi B, Ozuna ve elbette Selena Gomez eşliğinde çıkan şarkının etkisi o kadar büyük oldu ki, şarkıyı duymayan kalmadı. Ara verip böylesine bir parçada yer almak bizleri kalpten götürür be Selena.

Şubat 2019: I Can’t Get Enough

Klibindeki yatak olsaydık da çiğnenseydik o sanatçıların ayağının altında. Böylesine akıcı ritimle böylesine güzel sesleri birleştirmek tabii ki de Benny Blanco’nun bilek gücündeydi. J Balvin, Tainy ve içeriğimizin başrolü Selena Gomez iş birliği “I Can’t Get Enough”a biz de doyamadık ne yalan söyleyelim.

Ekim 2019: Lose You To Love Me, Look At Her Now

 

Albümünün ilk teklisi ve aynı zamanda tek “balad” türündeki parçası kısaca “LYTLM” , dokunaklı bir şekilde indirilen müziklerimize katıldı. Hemen ertesi gün herhalde yanlışlıkla yayımlandı dediğimiz “Look At Her Now” ulaştı listelerimize. Albümden yayımlanan ikinci tekli olan parça, kendisine bir de şimdi bakmamız gerektiğini fazlasıyla vurguluyor.

Ocak 2020: RARE (Albüm)

Büyük harflerle yazmak gerek ki önemini anlayalım. 5 yıl teklilerle geçiştirildikten sonra elle tutulur bir şeye ulaşmak bizleri ve listeleri hoşnut tuttu. Zaten iki teklisini önceden dinlediğimiz albüm, o iki şarkıyla yükselen beklentilerimizi hiç aşağılara çekmemekle büyük bir başarı elde etti. “Lose You To Love Me” ve “Look At Her Now”dan sonra “Boyfriend”e ve yine sahalarda olduğunu anlatan “Dance Again” parçasına da klip çeken Gomez, listeleri çok seven bir albüm çıkarmış oldu.

2020 Haziran: Trevor Daniel- Past Life (ft. Selena Gomez)

Hiç beklenmedik bir tekli ve Instagram yayın temalı bir klip… İki ses ancak bu kadar uyumlu olabilirdi. Geçmiş hayata odaklı parça her iki müzisyenin de geçmiş hayatındaki birçok parçadan daha başarılı olmayı başardı.

2020 Ağustos: BlackPink- Ice Cream (ft. Selena Gomez)

Beklenmedik bir şekilde ortaya çıkan iş birliği “SelPink”, 2 haftada 226 Mn görüntülenmeyi aştı. Başarılı müzik klibinde giyilen kıyafetlerin alındığı firma, gelirlerini #BlackLivesMatters kurumlarına yatıran ve bilinmeyen bir firma. Duyarlılık önemli.

Instagram’da en çok takip edilen kadın sanatçılardan biri olan Selena Gomez’i buradan tebrik ediyor, başarılarının devamını hem kendisi hem de bizler için diliyoruz. İhtiyacımız var onun şarkılarına.

Daha fazla müzik içeriği için takipte kalın.

What's Your Reaction?
Efsane
0
Hay böyle işin...
0
Muazzam
0
Süper!
0
Üzdü
0
Yorumsuz
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top