Now Reading
Rihanna defilesinde İslami metin kullandığı için eleştirildi

Rihanna defilesinde İslami metin kullandığı için eleştirildi

mm
rihanna

Rihanna, Savage X Fenty gösterisinde İslami Hadis anlatımını içeren bir şarkıyı kullandığı için eleştirildi.

Shea Couleé onstage during Rihanna's Savage X Fenty Show Vol. 2 presented by Amazon Prime Video at the Los Angeles Convention Center in Los Angeles, California.

Şarkıcı ve stil kraliçesi, Cuma günü bir Amazon Prime moda şovu sırasında giyim serisinden son görünümlerini açıkladı. Defile de Rihanna’ya Paris Hilton, Willow Smith, Rico Nasty, Big Sean, Irina Shayk, Bella Hadid ve Cara Delevingne gibi birçok ünlü isim eşlik etti.

Londra merkezli yapımcı Coucou Chloe tarafından oluşturulan parçada, Hz.Muhammed’in öğretilerinden kutsal metinler yer aldı ve dinlerinin istismar edildiğini hisseden Müslümanlar tepki gösterdi.

Bir Twitter kullanıcısı,

“Rihanna tavrın niye bu kadar kötü ve bu yaptığın nedir? Hadise hakaret ediyorsunuz, aklınız nerede? Biz Müslümanlar tavrınıza gerçekten kızdık ve hayal kırıklığına uğradık. Lanet olsun!”

yorumunda bulundu. Bu tarz eleştirel tweetler gündeme oturdu.

Rihanna gelen tepkiler için İnstagram’da hikaye paylaşarak tüm Müslümanlardan özür diledi:

rihanna

“Bu büyük ihmali fark eden Müslüman topluluğuna çok teşekkür ederim. Tanrıya veya herhangi bir dine karşı asla saygısızlık yapmam. Bunun bir daha olmaması için emin olacağız.”

Ayrıca Rihanna bir hayranına yanıt verdi ve pişmanlığını dile getirdi:

rihanna

“İletişime geçtiğin için teşekkür ederim dostum! Bu dikkatimizi çekti ve çıkarıyoruz! Açıkça hiçbir bilgim yoktu! 😢 Sadece insanların bunu bilerek yaptığımı ya da saldırgan olduğumu ya da bunun gibi şeyler düşünmediklerini umuyorum! Çünkü biliyorsun, ASLA böyle bir şey yapmam!! Yani şovu düzenliyorum fakat biliyorsun, tabii ki de geri alamazsın. Kasıtım olmasa bile sadece insanları incittiğim için kötü hissediyorum. Müslüman topluluğu şu an benim yüzümden incindi, yani bu üzücü kısmı!”

Rihanna, daha önce Müslüman hayranlar tarafından Fenty makyaj malzemeleri reklamlarında başörtüsü takan bir modele yer verdiği için alkışlanmıştı.

En güzel müzik içerikleri ve en güncel haberler için takipte kal.

 

 

 

What's Your Reaction?
Efsane
1
Hay böyle işin...
0
Muazzam
1
Süper!
1
Üzdü
1
Yorumsuz
1
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top