Now Reading
Selena Gomez’in son albümü : Rare

Selena Gomez’in son albümü : Rare

mm
selena gomez

Selena Gomez, son albümü Rare ile “üzgün ve incinmiş” imajını değiştirmek istiyor.

“İnsanların beni sadece üzgün ve incinmiş şekilde görmesini istemiyorum.”

selena gomez

13 şarkıdan oluşan albüm 10 Ocak 2020’de Interscope Records aracılığı ile yayımlandı. “Lose You to Love Me” albümün çıkış şarkısı olarak 23 Ekim 2019’da yayımlanarak Billboard Hot 100 listesinde zirveye oturdu ve bu Gomez’in ilk bir numarası oldu. “Look At Her Now” albümün ikinci single’ı olarak ertesi gün yayımlandı ve Rolling Stone Top 100 listesinde ilk yirmi arasına, Billboard Hot 100 listesinde de yirmi yedinci sıraya yükseldi. Gomez, albüm için geçmiş yıllarının bir günlüğü benzetmesini yaptı.

Birçok ünlü, bu albümün Selena’nın en iyi albümü olduğunu söyledi.

28 yaşındaki şarkıcı, Ocak ayında bıraktığı plağın yapım sürecini Rolling Stone dergisine açtı ve Bu albüm için her zamankinden daha fazla kontrole sahip olduğunu itiraf etti.

“İnsanların bunun bir yolculuk olduğunu ve tamamen kapalı olduğunu ellerinden almasını istedim. İnsanların beni sadece üzgün ve incinmiş olarak görmesini istemiyorum. Artık bunu istemiyordum. İnsanların yaşadığımı bilmesini istedim gerçek bir şey ve o parçam bitti.”

Selena Gomez’in kendisine sorulan sorular ve verdiği cevaplar şöyleydi:

X: “Bunu ne zaman bilinçli olarak yazmaya ve kaydetmeye başladınız?”
Gomez: “Sadece oynamaya başlamıştım. “Bir albüm yapmak istiyorum” demedim. Daha çok, kendimi yazmakta rahat hissettiğim insanlarla içeri kapanmak, denemek ve yazmaktı. Bu muhtemelen üç yıl önceydi. Çok fazla ilham almadım, bu yüzden sadece içeri ve dışarı sürüklendim.

Biraz uzaklaştım ve geri döndüğümde bana bir şey mi geldi bilmiyorum. “Rare” adlı bir şarkı duydum ve o an albümümün başladığını ve daha ben kaydetmeden albümün adının bu olacağını anladım.

O noktadan sonra, dönüşüm, kırılganlık ve kalp kırıklığı üzerine lirik olarak daha fazla şarkı yaratmaya odaklandım. Gerçekten çok güçlü olduğumu hissettim ve bundan çok mutlu oldum. Albümün yapımına her zamankinden daha fazla dahil olmanın güven kazanmama yardımcı olduğunu ve beni tamamen güçlendirdiğini düşünüyorum. Ne söyleyeceğimi, ne yapacağımı kontrol ettim.”

X: “Salgın ABD’yi ele geçirmeden sadece birkaç hafta önce, Ocak ayında Rare’i yayımladınız. Sonrasında planlarınızı nasıl değiştirmek zorunda kaldınız? ”

Gomez: “Albüm çıktığında onu kutlayamadık ve tadını çıkaramadık. Herkes için gerçekten üzüldüm. Stratejiler oluşturmaya gelince, albümü bitirmeye karar verdik, çünkü yılın geri kalanında hiçbir şey yapamayacaktık. “Boyfriend” i çıkardım – teknik olarak son single’dı- Ancak olup bitenler, herhangi birinin söyleyeceği veya yapacağı her şeyden çok daha önemliydi. Dürüst olmak gerekirse, “Boyfriend” çıktığında bundan zevk alamadım. Şarkı ile çok gurur duyuyorum ama bu duygudan hoşlanmadım.”

X: “Kontrol sizin için neye benziyordu?”

Gomez: “Bu süreçte ekibim, A&R veya plak şirketim pek yoktu. Gönderilenleri kontrol ettim. “Lose You to Love Me” ve “Look at Her Now” şarkılarını arka arkaya yayımlamak benim fikrimdi. Bu konuda biraz gergindiler çünkü iki şarkıdan da vazgeçmek istemiyorlardı. En başından beri “Lose You to Love Me” nin daha büyük şarkı olacağını biliyordum, çünkü bunu kalbimde hissettim.

İnsanların bunun bir yolculuk olduğunu ve tamamen kapalı olduğunu anlamalarını istedim. İnsanların beni sadece üzgün ve incinmiş olarak görmesini istemiyordum. Artık bunu istemiyordum. İnsanların gerçek bir şey yaşadığımı ve bu parçamın bittiğini bilmesini istedim.”

X: Görünüşe göre çevrenizde gerçekten sıkı bir şarkı yazarı ve prodüktör ekibi oluşturmuşsunuz. Julia Michaels ve Justin Tranter bu konuda özellikle çok önemliydi. Onlarla bu bağı kurmak nasıl bir duygu?

Gomez:  “Hayatımın yıllarını ne söylediğimin ve ne yaptığımın çok bilincinde olarak geçirdim. Korktuğum için değil, sadece bir şey söylemeye hakkım olup olmadığını bilmiyordum. Ortalığı karıştırıp herhangi bir kargaşaya neden olup olmayacağını bilmiyordum. Çok güvenli olmasını istedim.

Interscope ile çalışmaya başladığım an [2014’te], “Good For You” yu dinliyordum ve şarkıya aşık oldum. Tam da buraya adım attığım yer buydu. Daha çok kadın olmak, kim olduğumla iyi olmak ve bunu daha derinlemesine keşfetmekten o kadar da korkmuyorum.

Revival, sadece belirli insanlarla çalışmaya başladığım zamandır. Ara sıra yeni insanlarla çalışmayı seviyorum, ancak kendim ve sürecim için aynı insanlarla çalışmak güzel. Julia ve benim o kadar çok bağımız ve birbiriyle bağlantılı birçok yaşam deneyimimiz var ki bu benim için çok önemli. Aile oldular. İçeri giriyoruz ve kendimize güveniyoruz. Biz sadece birbirimizi seviyoruz. Sonsuza kadar hayatımın bir parçası olacaklar.”

selena gomez

Selena Gomez’in yeni albümü “Rare” i Spotify ve çeşitli platformlardan dinleyebilirsiniz.

Daha fazla müzik haberi için takipte kalın.

What's Your Reaction?
Efsane
1
Hay böyle işin...
0
Muazzam
0
Süper!
0
Üzdü
0
Yorumsuz
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top