Now Reading
Sertab Erener’in yeni albümü: Ben Yaşarım

Sertab Erener’in yeni albümü: Ben Yaşarım

mm
Sertab Erener

Sertab Erener, yıllardır insanların sevgisini üzerinde tutmayı başarmış, bu sektörde Türkiye’nin önde gelen isimlerinden biridir.  2003 yılındaki Eurovision Şarkı Yarışması’nda, Türkiye’yi “Everyway That I Can” şarkısıyla temsil etmiş ve “Bu Böyle”, “Olsun”, “Koparılan Çiçekler”, “Bir Çaresi Bulunur” ve daha birçok şarkısıyla müzik tarihine adını yazdırmıştır.  En son 2016’da yayımladığı ve bütün Türkiye tarafından büyük ilgi gören “Kırık Kalpler” albümünün üzerinden 4 sene geçmişken, 13. müzik albümü “Ben Yaşarım” 12 Haziran 2020’de yayımlandı.

Sertab Erener

Albümde Emre Kula‘nın besteleri ve Sertab Erener‘in sözleri yer alıyor. Ayrıca albümde Ersel Serdarlı, Can Bonomo, Doğan Duru ve Sezen Aksu imzalı şarkılar da yer alıyormuş.  Şarkı listesi şöyle ilerliyor:

 1. “Ben Yaşarım”
 2. “Farz Et”
 3. “Kafanı Yorma”
 4. “Geçer”
 5. “Sormaz”
 6. “Koyudur Karanlığı”
 7. “Aç Sesini”
 8. “Anca Gidersin”
 9.  “Belki Aşk Lazım Değildir”
 10. “Hepsi Aşktan”
 11. “Bu Dünya”
 12. “Kız Leyla”
 13.  “Belki de Dönerim”
 14. “Anca Gidersin” (Rock Versiyon)

Albümün tamamı çok güzel olsa da içlerinden bir şarkı daha çok dikkat çekiyor içerdiği mesajla. “Aç Sesini” şarkısı bütün dünyada, Türkiye’de yapılan ırkçılığa, kadın-erkek eşitliğine, LGBTQIA+ bireylerine karşı olan nefrete, cinsiyetçiliğe yazılmış bir şarkı.  Şarkının sözleri şöyle gidiyor: “Şarkı şiir ol yaz dizeni / Gürültü yap sil düzeni Susma açık et kendini / Üç maymun olma yeter ki Ses seda ol tak fişini / Aç ışığı kur sahneni / Müzikler sahibin sesi Bırak bir şey san kendini” Müziğin kapağıyla, sözleriyle, ilettiği mesajla çok güçlü ve ilham verici bir şarkı. Aşağıdan dinleyebilirsiniz.

What's Your Reaction?
Efsane
1
Hay böyle işin...
0
Muazzam
0
Süper!
0
Üzdü
0
Yorumsuz
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top