Now Reading
Sosyal Medya Sayesinde Ünlü Olan Sanatçılar

Sosyal Medya Sayesinde Ünlü Olan Sanatçılar

justin bieber

Çek, yükle ve ünlü ol. Artık ünlü olmak eskisi kadar zor değil. Sosyal medyanın bu kolaylığı sayesinde ünlü olan sanatçıları sizin için derledim.

1- Justin Bieber

Justin’in keşfedilme hikayesini çoğu kişi biliyor. Gözünüzün önüne, elinde kocaman gitarıyla YouTube için çektiği videolar geldi mi? O videoları çekip Scooter Braun tarafından keşfedildiğinde, Justin sadece 12 yaşındaydı ve 1 yıl sonra albüm kontratı imzaladı. Müzik sevgisi ve azmi, Bieber’ı şuan olduğu yere yükseltti desek yanlış olmaz.

Screenshot 20200730 175401 - Dinleriz

2- Shawn Mendes

Mendes, yaptığı şarkılarla listeleri ele geçirmeden önce “Vine” isimli uygulamadan yaptığı cover’ları yayınlıyordu. Sosyal medyayı doğru şekilde kullanmayı bilen Shawn, gitar çalmayı bile YouTube üzerinden öğrenmiş. Shawn’ın azmi sayesinde takipçileri katlanarak arttı ve 14 yaşındayken menajer Andrew Gertler’in dikkatini çekti. 2014 yılında “Life Of The Party” şarkısıyla piyasaya giren sanatçı, hayatımızda büyük bir yer edindi.

Screenshot 20200730 175316 - Dinleriz

3- Charlie Puth

Diğerlerinin aksine Charlie, sesi sayesinde değil, “Charlie’s Vlog” adlı Youtube kanalında komedi skeçleri hazırlayarak tanındı. Bu skeçlere zamanla cover’lar da sıkıştıran Charlie, “Can You Sing?” yarışmasında birinci oldu. Bu birincilik sayesinde en prestijli müzik okullarından biri olan Berklee College Of Music’den mezun olan Charlie, başarılı bir sanatçı olmak için sağlam temeller attı.

Screenshot 20200730 175059 - Dinleriz

4- The Weeknd

Zorlu bir çocukluk geçiren Abel, yaşadığı karanlık günleri müzik sayesinde geride bırakmaya çalışırken, 2010 yılında yolu yapımcı Jeremy Rose ile kesişiyor. O dönemlerde “Karanlık R&B” olarak adlandırdığı yeni bir müzik türü üzerinde çalışan Jeremy, Abel ile yaptıkları şarkıları YouTube kanalında paylaşıyor. Bu şarkılar Drake’in dikkatini çekince şöhretin kapıları Abel’e bir bir açılıyor. Kendisine “The Weeknd” ismini veren Abel, hayatına yeni bir sayfa ile devam ediyor.

Screenshot 20200730 175201 - Dinleriz

5- Madison Beer

Madison da YouTube’un nimetlerinden yararlanan sanatçılardan birisi. Bu ünlü platform dışında, Music.ly isimli dublaj uygulamasında playback yapan Madison’un 13 yaşındayken söylediği “At Last” şarkısını Justin Bieber, Twitter üzerinden paylaştı. Bu sayede hızlı bir şekilde trend topik olup bugünkü başarılarına adım adım ilerledi.

Screenshot 20200730 175242 - Dinleriz

Daha fazla müzik haberi için takipte kalın.

What's Your Reaction?
Efsane
1
Hay böyle işin...
0
Muazzam
0
Süper!
0
Üzdü
0
Yorumsuz
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top