Now Reading
Spotify kapanıyor mu?

Spotify kapanıyor mu?

spotify

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu; Spotify ve FOXplay’in aralarında bulunduğu internet üzerinden yayın yapan bazı kuruluşların Türkiye’de yasaklanabileceğini belirtti. Üstelik sürelerinin 72 saat olduğunu da ekledi. Bu gibi yayın kuruluşlarına, lisans başvurusu yapmaları için 72 saat verdi.

Eğer bu kuruluşlar, 72 saat içinde lisans başvurusu yapar ve ilk 3 aylık lisans ücretlerini peşin öderlerse Türkiye’de yayınlarına devam edebilirler. Ama 72 saat içinde başvuru yapmaz ve ücreti ödemeyerek şartları yerine getirmez ise Türkiye’de yasaklanabilirler. Bu yayın kuruluşlarının ise lisans başvurusu yapacağı söyleniyor.

rtük spotify

RTÜK, Spotify için suç duyurusunda bulunacağını söyledi

RTÜK; Netflix, Amazon Prime Video, Mubi gibi yayın kuruluşlarının lisans işlemlerini başlatmıştı. Şimdi de sıra Spotify, FOXPlay, Medyaport TV ve Paylas FM’e geldi. Eğer bu kuruluşlar lisans işlemlerini başlatmazsa suç duyurusunda bulunacağını şu sözlerle ifade etti:

“Başvuru talebini içeren dilekçesiyle birlikte taahhütnameyi sunmaz ve üç aya tekabül eden yayın lisans ücretini peşin olarak ödemez veya yayın hizmetlerine bu duyuruyu müteakiben yetmiş iki saat içerisinde son vermez ise Üst Kurul tarafından 6112 sayılı Kanunun 29/A maddesinin ikinci fıkrası uyarınca sulh ceza hâkiminden söz konusu yayınla ilgili olarak erişimin engellenmesi talebinde bulunulacağı ve ayrıca aynı Kanunun 33’üncü maddesinin birinci fıkrası uyarınca ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunulacağı ihtar olunur.”

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

What's Your Reaction?
Efsane
0
Hay böyle işin...
2
Muazzam
0
Süper!
0
Üzdü
0
Yorumsuz
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top