Now Reading
Spotify Türkiye en iyiler

Spotify Türkiye en iyiler

mm
spotify

Pop mu? Rap mi? Rock mı? Türkiye ne dinliyor?

Spotify dünyanın en yaygın kullanılan müzik platformlarından biri. Türkiye’de de oldukça tercih edilen bir uygulama. Müzik gündemimiz ise oldukça hızlı değişiyor. Peki şu sıralar ne dinliyoruz bir bakalım.

Rap daha doğrusu hip hop ülkemizde oldukça yüksek bir popülariteye sahip. Özgür ve asi bir ruha sahip olan bu müzik türü her yaştan insanın ilgisini çekebileceği gibi, en çok gençlerin ilgi odağı olmuş durumda.

Massaka, bundan yaklaşık 13 yıl önce başlattığı ‘Katliam’ adlı projenin 4. sü ile Spotify Türkçe Rap’te ilk sırada yerini aldı. Katliam 4, Massaka’nın önderliğinde Anıl Piyancı, Yener Çevik, Killa Hakan, Hidra, Canbay, Tepki, Cashflow, Tankurt Manas, Wolker, Joe Young, Tekmill, Eypio, Selo ve Diablo 63’ten oluşuyor. Bildiğiniz gibi Diablo 63’te aslında Massaka’nın yarattığı bir karakter. Proje Youtube’da Katliam 4 episode 1 ve Katliam 4 episode 2 şeklinde 2 bölümden oluşmaktadır. Katliam 4’ün 2. kısmı Diablo63 ile başlamakta.

Ezhel, hip hop denildiğinde Türkiye’de aklımıza gelen ilk isimlerden. Onun şarkıları Spotify en listelerinden hiç düşmüyor. Son zamanlarda Murda ile yaptığı düetlerle adını hiç unutturmuyor.

Her ne kadar hip hop kültürü ülkeyi sarmış olsa da, pop müzik hala vazgeçilmez bir tür olarak kendini koruyor.

Yıllardır nazal sesiyle kalbimizde taht kuran Oğuzhan Koç, duygusal şarkılarının yanı sıra eğlenceli şarkılarıyla da ülkemizin önde gelen popçularından. Kendime Sardım parçası ise diğer şarkılarından biraz farklı.

Ünlü şarkılara yaptığı coverlarla bilinen Zeynep Bastık duru sesiyle herkesi büyülüyor. Söz ve müziği Sezen Aksu imzası taşıyan Uslanmıyor Bu şarkısıyla listelerin tozunu attırıyor. Yeni çıkardığı Bir Daha isimli single da listeye dahil olmayı başardı.

Son yıllarda alternatif müziği de bir hayli sahiplenmiş durumdayız. Tek başına sıradan isimli insanları da çok dinliyoruz ama özellikle ilginç isimlere sahip gruplar bizi çok etkiliyor.

Yüzyüzeyken Konuşuruz, Engin Sevik ve Kaan Boşnak tarafından kurulmuş alternatif rock gruplarından biridir. Başlarda Kaan Boşnak tek başına kendi şarkılarını kaydedip yayımlıyordu. Kaan Boşnak’ı daha yakından tanımak isterseniz ‘Tanıyalım: Kaan Boşnak” isimli yazımıza bakabilirsiniz.

Şu sıralar grubun Kazılı Kuyum isimli şarkıları dillerden de listelerden de düşmüyor. Listede yine grubun uzun zamandır meşhur şarkısı Dinle Beni Bi ve Kaan Boşnak’ın tek başına çıkardığı Bırakma Kendini isimli şarkı da bulunmakta.

Diğer bir alternatif müzik grubumuz ise İkiye On Kala. Grupta, vokal ve gitarda Uğur Uras, elektro gitarda Ali Sak, davulda Mehmet Engin ve bas gitarda Kadir Kaygana bulunmakta.

Bütün İstanbul Biliyor şarkısıyla güzel bir çıkış sağlayan grup, sadece bu şarkılarıyla değil Kafamda Kentsel Dönüşümler şarkısıyla listelerde adını koruyor.

Listenin devamına ve güncel haline buradan ulaşabilirsiniz.

Değerli vaktini ayırdığın için teşekkürler. Mutluluğun hiç peşini bırakmaması dileğiyle…

En güzel müzik içerikleri ve en güncel haberler için takipte kal.

What's Your Reaction?
Efsane
2
Hay böyle işin...
0
Muazzam
1
Süper!
1
Üzdü
0
Yorumsuz
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top