Now Reading
Taylor Swift’in Kurduğu Aşk Üçgeni: James, Betty ve Yaz Aşkı

Taylor Swift’in Kurduğu Aşk Üçgeni: James, Betty ve Yaz Aşkı

mm
taylor swift

Amerikalı ünlü şarkıcı Taylor Swift, geçtiğimiz haftalarda “Folklore” adındaki 8. Stüdyo albümünü sürpriz bir şekilde yayımladı. Albümün her şarkısında kendi söz yazarlığı bulunan Swift, önceki albümlerinde şarkılarını yazarken kendi tecrübelerinden ilham alan bir sanatçı olarak kariyerine devam ediyordu. Ancak bu son albümündeki üç şarkıyı yazarken kurgusal bir aşk üçgeninden yararlandığını açıkladı. Gelin bu kurgusal aşk üçgenine ve şarkılarına yakından bir göz atalım.

Youtube adlı video platformundan yeni teklisi “Cardigan” için soru-cevap canlı yayını yaparken Taylor Swift, bu üç şarkının her birini üç farklı karakterin bakış açılarından yazdığını söyledi. Albüm yayımlanır yayımlanmaz hayranları bu üç şarkıyı bulmanın peşine düştü ve bu şarkıların “Betty”, “August” ve “Cardigan” olduğunu ortaya çıkardılar.

Hikaye

Taylor Swift Folklore Photo

Hikayeye göre; Betty ile James, lise çağında olan bir çiftken James yaz tatilinde Betty’i aldatır. Yazın sonunda Betty’e özür dilemeye gelmiştir ancak farkında olmadığı bir şey vardır. James’in yaz boyunca birlikte olduğu kız, James’e aşık olmuştur. Hikayenin temeli bu olmak üzere şarkılarda karakterler arasındaki ilişkiler hakkında detaylar verilmiştir ve bu üç şarkının da sözleri birbirine bağlıdır. “Betty” adlı şarkı: James’in Betty’den özür dilemek için cesaretini toplayıp ona geri dönmesini, “August” adlı şarkı: James’in yaz aşkının James’e olan bağlılığını ve “Cardigan” adlı şarkı ise: Betty’nin bu olacakları tahmin etmesini ve James’i hala sevmesini anlatır. Taylor Swift, hikayenin sonunu şarkılarda tam olarak belirtmemiştir ancak Betty adlı şarkının son nakaratı ve çıkış bölümüne göre James, Bettyden özür diler ve barışırlar.

Bağlantılı şarkı sözleri

Bu tweet içerisinden de birbiriyle ilişkili şarkı sözlerini inceleyebilirsiniz:

Daha fazla müzik haberi ve incelemesi için Dinleriz’i takipte kalın.

What's Your Reaction?
Efsane
31
Hay böyle işin...
1
Muazzam
0
Süper!
0
Üzdü
0
Yorumsuz
0

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top