Now Reading
Yolda dinlenecek mükemmel şarkılar!

Yolda dinlenecek mükemmel şarkılar!

Yolda Dinlenecek Şarkılar

Yazın kavurucu sıcakları ile birlikte herkes tatile çıkmaya başladı. Tabii bu yol esnasında ailenizin açacağı müziklerden hoşlanmayabilirsiniz, hatta müzik yerine yol boyunca yıllar önceki hatalarınızdan söz ediyor olabilirler. Bu tarz vakalar yerine, Dinleriz ekibi tarafından sizlere özel, yollarda dinlemelik şarkıları bir araya getiren liste hazırlandı. Gelin bu listeden bazı parçalara beraber göz atalım.


Hikayesiyle ve huzur veren müziğiyle adeta klasik haline gelen “Eagles” parçası, kısa veya uzun farketmeksizin her türlü yolda dinlenmeye uygundur. Tahminim herhangi bir listenizde zaten bulunduğu üzerine…


Derin anlam ve Hoizer’ın yumuşak ama aynı zamanda güçlü sesi ancak bu kadar uyumlu olabilirdi. Her saniye dinleyebileceğiniz gibi yolunuza eşlik etmesi için de çok doğru bir seçim.


Dizilerin, filmlerin ve elbette bizlerin gözde parçalarından biri olan “House of the Rising Sun”, The Animals grubuna aittir. 1964 çıkışlı şarkı, hem düşündüren hem de huzur veren bir parçadır.


Yolu hareketlendirmenize yardımcı olacak, maneviyatın maddiyat olmadığına ikna edecek bir şarkı yapmış Zaz ve çok iyi yapmış. Yetenekli sanatçının yükseldiği notalar bile neşelenmek için yeterli.


Huzurlu bir yol planlayıp Lana Del Rey’i dahil etmemek büyük yanlış olurdu. ”Lana Del Rey” ismini simge haline getiren parça; sinir, mutluluk, mutsuzluk daha doğrusu her türlü ruh halinden sakinliğe taşıyan bir uyuşturucu gibi adeta.

♫  ♫  ♫

Şarkıları beğendiniz mi? Daha fazla bu gibi playlistler için Spotify‘dan ”Dinleriz” hesabını takip edebilirsiniz. ”Road Trip” adlı playlist linki aşağıda yer almaktadır.

 

What's Your Reaction?
Efsane
0
Hay böyle işin...
0
Muazzam
0
Süper!
0
Üzdü
0
Yorumsuz
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Dinleriz, bir Yugodi ürünüdür
Yugodi © 2020 Tüm hakları saklıdır

Scroll To Top